Nový šéf španělského fotbalu zkritizoval výlet funkcionářů na MS | iSport.cz
4. června 2018 • 18:09

Nový šéf španělského fotbalu zkritizoval výlet funkcionářů na MS

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Nový předseda španělského fotbalového svazu Luis Rubiales zkritizoval předchozí vedení, které 150 činovníkům a sponzorům za dva miliony eur (51 milionů korun) zaplatilo osmidenní návštěvu mistrovství světa v Rusku. Podle funkcionáře jde o předražený výlet, který by mohl negativně ovlivnit odměny pro hráče.


"Jsem velmi naštvaný. Navíc se to promítne do jednání o prémiích pro reprezentanty. Kdyby to byla třídenní cesta místo osmidenní dovolené, tak by nám zbylo víc peněz, které bychom mohli dát hráčům," citovala agentura AP Rubialese, podle kterého už cestu nejde zrušit.

Pozvaní funkcionáři a sponzoři budou bydlet v luxusních hotelech a zaplacenou mají i dopravu nebo překladatele. V Rusku navštíví Kazaň, Kaliningrad a Petrohrad. V prvních dvou městech čekají Španělsko zápasy základní skupiny, v Petrohradu však národní tým nehraje.

"Kvůli něčemu takovému tady svaz není. V budoucnosti se to už nebude opakovat," přidal Rubiales, který se do čela svazu postavil minulý měsíc. Bývalý šéf hráčské asociace ve volbách porazil ekonomického ředitele a dočasného předsedu federace Juana Luise Larreau a Ángela Maríu Villara, který ji vedl od roku 1988.

Témata:  svaz, Španělsko, sport, fotbal
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud