MS v basketbalu 2019 | Pracovití jako mravenci: v čem mohou basketbalisté inspirovat fotbal i hokej? | iSport.cz
6. září 2019 • 18:22

Pracovití jako mravenci: v čem mohou basketbalisté inspirovat fotbal i hokej

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
RUDEJ FANDA: Sparta dopředu? Jak Hřebíkův kosočtverec! Z Beaugela je Tecl kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolektivní sport je fascinující rovnice s nekonečným množstvím proměnných. Její výsledek navíc často říká jen nepatrnou část pravdy, nebo ji rovnou křiví. A tak má Jaromír Bohačík po třech zápasech na mistrovství světa lepší střelecký průměr (16,7 bodu na zápas) než Nejužitečnější hráč poslední sezony NBA Giannis Antetokounmpo (15,7). Je tedy Bohačík lepší basketbalista než Antetokounmpo?Samozřejmě že ne – a v pondělí při vzájemném měření sil se to nejspíš ukáže. Ale v kontextu právě probíhajícího šampionátu a v kontextu českého týmu se teď po několik dnů mohou hráči z české ligy měřit s absolutními superhvězdami světového basketbalu.

Srovnání zatím vyznívá velmi lichotivě právě díky fungování výběru kouče Ronena Ginzburga, v němž se každý jeho člen naprosto a bezezbytku ztotožnil s přidělenou rolí. Tomáš Satoranský svým nesobeckým pojetím basketbalu vtiskl hlavní herní charakteristiku celé reprezentaci, a coby její lídr kolem sebe nechal vyrůst tým, jehož byl zatím jen jednou (v úvodním duelu proti Američanům) nejlepším střelcem. A to druhá velká česká hvězda Jan Veselý nehraje na šampionátu kvůli zranění!

České mužstvo působí v Číně velmi „nečesky“ v tom, s jakou absolutní disciplínou přistupuje k zápasům. Jako kdybyste pozorovali basketbalové mravence, kteří všichni přesně vědí, jaká je jejich úloha v celku.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud