Degradovalo nasazení divizního hráče ligu? Ne, já jsem určitě #teamVáňa! | iSport.cz
David Sobišek
27. července 2019 • 22:00

Degradovalo nasazení divizního hráče ligu? Ne, já jsem určitě #teamVáňa!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvacatého července 2019 je datum, které si bude pamatovat do konce života minimálně jeden fotbalista – Jiří Váňa. V třiceti letech totiž debutoval v české nejvyšší fotbalové soutěži. V základní sestavě Jablonce nastoupil proti Spartě. Nedokážete si představit horší místo pro ligovou premiéru než na venkovním stadionu, proti týmu, který má velké ambice a prohrál první zápas v sezoně. Váňa si to prožil na vlastní kůži a nevyhořel.Ano, u branky Hložka mohl mít lepší postavení na přední tyči, jednou vybídl špatnou rozehrávkou ke skórování domácího útočníka Libora Kozáka, ale rozhodně nepropadl. Nechápu, proč se pak na internetu začaly objevovat názory, že nasazením třicetiletého amatéra se degraduje kvalita FORTUNA:LIGY. Někteří hráči podali v tomto utkání horší výkon než on.

Trenér Petr Rada měl kromě Váni i další varianty na stopera – Tomáše Hübschmana a Jakuba Považance, ale rozhodl se, že je potřebuje v záloze. Vytáhnout mohl nějakého mladého stopera z B týmu, ale ukázal na Váňu, který měří přes 190 cm, má zkušenosti s dospělým fotbalem a typologicky se hodil do soubojů s Kozákem. Nevidím na tomto rozhodnutí nic špatného.

Mimochodem trenéra Jablonce nemůžeme napadat, že by nedával prostor mladým fotbalistům. V základu proti Spartě byli jednadvacetiletí Holík s Matouškem a do hry se dostal i teenager Pleštil.

Příběh vytáhlého amatérského stopera je opravdu jedinečný! Na dopolední tréninky s Jabloncem si musel brát v práci dovolenou.

Na ligové utkání se na něj přijela podívat půlka firmy, ve které pracuje. Jiří Váňa teď žije svůj sen a ještě nějakou dobu ho žít bude. Vždyť se dostal i do nominace Severočechů na zápas 2. předkola EL. Pro kluka, který hrál nejvýš ČFL a na jaře byl v divizi, je to neskutečná story a vlastně odměna za oddanost fotbalu. Já mu to hrozně moc přeju.

U nás se bohužel jako první věc řeší, že je to degradace soutěže a výsměch. V Americe by z jeho příběhu udělali celovečerní film a byl by hrdinou. Já jsem rozhodně v #TeamVana.

Sparta - Jablonec: “Divizní” Váňa vyrobil divizní hrubku, Kozák ale šanci znovu spálil!

Třicetiletý debutant Váňa: Musel jsem si vzít v práci dovolenou. Šéf přitom fandí Liberci

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud