Tým dvou tváří? Ne, dvanáctihlavá saň! Boj s Ruskem měl mnoho hrdinů | iSport.cz
Jan Jaroch
13. září 2018 • 21:30

Tým dvou tváří? Ne, dvanáctihlavá saň! Boj s Ruskem měl mnoho hrdinů

Autor: Jan Jaroch
TOP VIDEA
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kluci z plakátu Jan Veselý s Tomášem Satoranským táhli tým, oběma se povedly střemhlavé smeče jako před devíti lety, když spolu hráli doma naposledy. Kdo ale čekal na palubovce dvě hvězdy a komparz, nemohl se víc mýlit. Muži v bílých dresech tvořili kompaktní celek, jenž se skvěle doplňoval. Bez nadsázky tvořili dvanáctihlavou saň, jež přemohla ruského medvěda.Kdo zavelel v krizi dvěma trojkami k nástupu, když se skóre zastavilo na sžíravých 43:52? Jaromír Bohačík! Kdo lezl po nejlepším střelci slovutné Euroligy Alexeji Švedovi a v koncovce ho dokázal významně zbrzdit? Pavel Pumprla! Kdo v závěru zamířil v nouzi z dálky přesně, ač měří 217 centimetrů a jeho místo na hřišti je úplně jinde? Ondřej Balvín. Kdo proměnil s ledovým klidem v závěru dvě šestky a svým stoickým přístupem uklidňoval ostatní? Blake Schilb.

Ruský thriller měl mnoho očividných hrdinů (Satoranský, autor pěti trojek Bohačík) či těch méně viditelných, jako Pavel Pumprla. Ani jeden borec v modré uniformě nepodlehl atmosféře, jaká v Česku na mužském basketu nebyla dobré dvě dekády. Naopak všichni jezdili po zadku a bojovali, o čemž vypovídá málo vídaný rozdíl na doskočené míče 44:21.

Jistě, díky superhvězdám Satoranskému s Veselým je český výběr zajímavý i v globálním měřítku a může porazit ruského giganta, ač jako ve čtvrtek nehraje nijak extra nad poměry. I ostatní basketbalisté však dorostli slušné evropské úrovně a dokážou prodat to, co umí, v nejdůležitějších okamžicích. To je skvělá zpráva pro český basketbal a signál pro TS a JV. Ten, že má smysl se do národního týmu vracet.

Rusové neuhlídali české hvězdy. Se Satym si místo najdem, hlásil Jan Veselý

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud