Jan Jaroch
21. května 2021 • 13:55

Saty a Bulls? Žádný strach, konec by mohl být výhrou

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Satoranský a Chicago Bulls, tenhle svazek je v tuhle chvíli hodně křehký. Tipnul bych si, že je 70 na 30, že v příští sezoně už nebude oblékat uniformu s býkem ve znaku. A vlastně by to bylo dobře.Proč? Satoranskému bude koncem října 30 let, pokud se ocitne na trhu s volnými hráči, nebude dávat smysl pro kluby v přestavbě, aby po něm sáhly. Pravděpodobnější je, že si ho vyhlédne silný tým, který hodlá vyhrávat právě teď a hledá užitečné díly do vítězné skládačky. Konečně by mohla jasně vykrystalizovat role českého borce v NBA. V mých očích je vynikajícím náhradním rozehrávačem pro velmi silný tým, klidně aspiranta na titul. Někdo, kdo dá kouči dobrých 15 minut na zápas a je využitelný jak na jedničce, tak v případě potřeby i na jiných pozicích.

I pro českého borce by šlo o dobrý impulz. Ti, co Satyho znají opravdu dobře, vyzdvihují jako jednu z jeho nejdůležitějších vlastností ohromnou soutěživost. Je něco úplně jiného hrát o titul, nebo třít bídu s nouzí u dna tabulky, tak jak tomu bylo poslední tři sezony. 32:50, 22:43, 31:41. To jsou zápasová skóre Washingtonu respektive Chicaga v posledních třech Satoranského sezonách. Tři roky bez play off, to musí být chtě nechtě ubíjející. Zvlášť pro takovou povahu, jakou má Saty.

Stopa českého basketbalu na olympijských hrách
Video se připravuje ...

V play off NBA, které startuje zítra, si český basketbalista zahrál jen první dva roky ve Washingtonu a nebyla to žádná slast. V tom prvním ho trenér Scott Brooks úplně odstřelil. Ačkoliv Saty do play off významně pomohl, během něj byl kluk z Flóry uvězněný na lavičce a před ním hrál Ty Lawson, jehož Wizards přivedli krátce před vyřazovacími boji z Číny. Podruhé to nebylo o moc slavnější. Satoranský zatím odehrál v kariéře play off 16 utkání s průměrem 6 minut a 0,9 bodu za zápas. Tristní…

Moc bych mu přál, aby našel pevné místo v silném týmu, s nímž si užije ten nejzábavnější basket roku, při kterém jde už o titul. Není to žádné sci-fi. Už před letošní uzávěrkou přestupů se spekulovalo o zájmu LA Clippers, velkoklubu s nejvyššími ambicemi. Za pět let v lize si udělal český borec jméno, a i když se na něj nebude stát asi fronta, může být důležitým dílkem do skládačky celku, jenž míří vysoko.

Ačkoliv je změna klubu a zázemí vždy nepohodlná, v tomhle případě se není čeho bát. Naopak!

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud