Slavia bez zraněného Hovorky? Trpišovský má sešněrované ruce | iSport.cz
Jan Malý
29. října 2019 • 11:45

Slavia bez zraněného Hovorky? Trpišovský má sešněrované ruce

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
Likvidace Žiliny? Je to zamotané, klub může pokračovat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vážné zranění kolena a nucená několikaměsíční pauza je především osobní tragédií pro Davida Hovorku, který se ve Slavii úžasně chytil a svými výkony si mohl vydobýt zajímavé zahraniční angažmá. Armádu Jindřicha Trpišovského by však ztráta lídra defenzivní vozby neměla při marši za mistrovským titulem zastavit, byť představuje jistou komplikaci a riziko.Slavia se v české lize do nepříjemností v obraně moc nedostane, bývá dominantní, soupeře často zválcuje a utýrá. Michal Frydrych, který by měl po Hovorkově vypadnutí hlavně povýšit a utvořit elitní stoperský pár s Ondřejem Kúdelou, by měl tuhle roli v pohodě zvládnout.

Větší dopad může mít absence šestadvacetiletého obránce v evropských pohárech, kde se Slavia ocitá víc pod tlakem a kde vynikají jeho technické i soubojové dovednosti.

Největší riziko pro „sešívané“? Stoperské varianty. Frydrych byl dosud jistotou pro případ, když bylo potřeba rozmělnit síly, když bylo třeba zaskočit, když by se něco stalo. Teď má Trpišovský výrazně sešněrované ruce.

Je tu Ladislav Takács, jenže ten je ve Slavii zatím absolutně neprověřený. Další možnosti, že by na stoperu zaskočil Jakub Hromada, Vladimír Coufal, Jaroslav Zelený, nebo Tomáš Souček, jsou provizorní až nouzové. A podzimní program je ještě výživný.

Když v létě Trpišovský mluvil o stoperech po odchodech Michaela Ngadeua a Simona Deliho, pravil: „Stejně kdyby někdo přišel, bude mu trvat, než si zvykne na náš styl hry, bylo by to dlouhodobé. Rozhlížíme se, ale spíš do zahraničí. Spíš do budoucna bychom chtěli přivést hráče, kterého bychom si připravili.“

Zimní pauza skoro volá po tom, aby Slavia tento krok začala realizovat.

 

MOMENTY VÍKENDU: Slavia v trháku, Břečka skóroval po pěti letech

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud