Nico, žádný zákon. Stanciův přestup do Slavie by popíral Nezmarova slova | iSport.cz
Jan Podroužek
21. června 2019 • 11:04

Nico, žádný zákon. Stanciův přestup do Slavie by popíral Nezmarova slova

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Na fotbal teď na štaflích a terakotová armáda v Edenu
 Růžičkové se znovu potkají v jednom týmu. Napraví se vztahy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Steven Seagal ve známé hollywoodské střílečce nemohl zapomenout na vietnamskou válku, z níž měl bolesti na duši, ale vypořádal se s tím díky aikidu jako chlap. Nico byl tehdy víc než zákon. Nicolae Stanciu by si zase asi rád připomněl prapodivnou kapitolu ve Spartě, a údajně měl mířit do Slavie. V tomhle případě Nico není žádný zákon.Případný přestup rumunského záložníka do Edenu by celkem dokonale popíral slova sportovního ředitele „sešívaných“ Jana Nezmara. Ten se držel poučky, že co už je dobré, stačí jen lehce dohladit. Když to říkal, platilo to.

Nyní ovšem stál klub o angažování hráče, kterým by způsobil poměrně vážný zásah do týmu. Ten v minulé sezoně běžel jako po drátkách, a vyztužení kádru Tomášem Holešem a Davidem Hovorkou docela hezky pasuje. Se Stanciuem by to teoreticky nemuselo dopadnout špatně, je to dobrý hráč. Ale tím asi končíme. Střed červenobílé zálohy už doznal hodně změn v zimní přestávce, a pokud klub udělá přestup, na nějž vynaloží sto, nebo dokonce stamiliony, někdo ze zaběhnutého týmu bude muset z kola ven.

Takový příchod by se nutně dotkl například i Petra Ševčíka, kterého vedení přivádělo v zimě s velkou chválou a očekáváním. Sám hráč má skutečně potenciál, a fandí mu i trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý , jenž pouze čeká na moment, kdy bude moci Ševčíka právoplatně a napevno přeřadit ze širšího kádru do toho užšího. I v tom se Slavia trochu nepochopitelně popírala, měla-li zájem o rumunského záložníka. Anebo by se příchod Stanciua nepovedl. Dopadlo by to třeba jako druhá hráčova sezona v Anderlechtu, nebo první v saúdskoarabském Al Ahlí...

To je mimochodem nepřehlédnutelná kapitola. Nedlouho poté, co Stanciu bez donucení sám od sebe vyhlásil, že ze Sparty odejde leda ve chvíli, kdy s ní vyhraje nějakou trofej, vzal dráhu do saúdskoarabské ligy. Ve svých 25 letech. Do saúdskoarabské ligy...

Co radši nechat rozběhnout Ševčíka?

Zvláštní rozhodnutí třeba nemá na svědomí hráč, třeba byl ponoukán lidmi, kterými je obklopen, i to však patří k nášlapným minám transferu.

Jestli se Slavia na něco v případě Stanciua mohla spolehnout, tak na to, že v sobě má fotbalový talent. Který ale na Spartě zcela nerozvinul, byť je pravda, že na Letné se nedařilo kdekomu.

Pak je důležité se ptát, jestli jsou výhody a nevýhody správně vyvážené nákladností případného přestupu. Jestli není lepší nějakou kačku ušetřit, a nechat rozběhnout Petra Ševčíka. Třeba...

Anebo je symbolické „tůdle nůdle“ na Spartu taky cenná hodnota. Vzít jejího bývalého fotbalistu a ukázat, že si s ním v Edenu budou vědět rady mnohem lépe. S myšlenkovou osnovou, kterou má v klubu zastupovat Jan Nezmar, potažmo jeho osudový trenér Jindřich Trpišovský, to ale nemělo mnoho společného. Stejně jako s pondělním vyhlášením předsedy Jaroslava Tvrdíka , že by chtěl klub brzy dostat do černých čísel, nebo aspoň na nulu.

Vše o Slavii čtěte ZDE »

Odchod Ngadea je na spadnutí. Tvrdík o obchodech s Jabloncem: Pelta je tvrdý vyjednavač

Hovorka a Holeš ve Slavii: Konkurence pro Coufala a náhrada za Ngadea?

Exsparťan Hovorka v dresu rivala: O zájmu Slavie jsem věděl delší dobu

Souček skoro za 400 milionů? Podepsal Slavii na pět let, ale mohl by i odejít

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud