Slavia nemusí být smutná z Králova odchodu. Povedl se jí dobrý kšeft | iSport.cz
Jan Podroužek
15. listopadu 2019 • 17:05

Slavia nemusí být smutná z Králova odchodu. Povedl se jí dobrý kšeft

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
TOP MOMENTY KOLA: Démon Kolář, Horváthova premiéra nebo vynalézaví fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia a její šéf Jaroslav Tvrdík rozhodně nemusí hořekovat, že při odchodu Alexe Krále tratili. Udělali všechno možné, aby to celé dohromady hodilo dobrý kšeft. A už po necelých třech měsících se dá říct, že se to povedlo.Tak zaprvé, sám Král o přestup do Spartaku Moskva stál a pak je trochu násilné a nesmyslné hráče za každou cenu přemlouvat k setrvání. To by prostě nedělalo dobrotu, ve výsledku by se zjistilo, že otrávený Král začíná uvadat a ztrácet na hodnotě.

Druhý důvod s tím souvisí, je to nemalý peníz, co skončí v červenobílé kase. Částka, která přesahuje 300 milionů korun, je druhá největší, za jakou kdy hráč z české ligy odcházel za „čáru“.

Jaroslav Tvrdík si možná myslí, že posledním výkonem za českou reprezentaci si kudrnatý záložník nalepil na čelo mnohem větší cenovku, ale to už jsou zbytečné slzy. Vysoce ziskový obchod s Králem, kterého „sešívaní“ vykupovali z Teplic za osmnáct a prodali do Ruska za bratru 315 milionů, to nijak neničí. Zkrátka, co se stane po přestupu, už není podstatné. Klub udělal definitivní nelehké rozhodnutí, a není třeba se dál mučit. Hlavně není důvod.

A za třetí, mužstvo Jindřicha Trpišovského se s odchodem svého důležitého hráče dokázalo přes veškeré obavy vyrovnat. Domácí soutěž vesele drtí a Evropu udivuje. Jde o bod, který ve fotbale a ve sportu obecně celý případ dokresluje a určuje, jestli se jedná o správné, či špatné rozhodnutí.

Jednoduše řečeno, kdyby se Slavia po záložníkově odchodu složila, asi by byl důvod si to vyčítat.

Tohle je ale druhý případ, vydařené rozhodnutí, které sice vzešlo částečně z nátlaku samotného hráče, ale Slavii nezničilo sportovně, naopak ji ekonomicky píchlo. Ideální kombinace.

Takhle nějak by se (každý) český klub, stále součást tranzitu, mohl profilovat do budoucna. Jako ten, který je schopný vychovat kvalitního hráče, a který s daným fotbalistou nestojí a nepadá, tedy nejsou jeho absencí výrazně ohroženy klubové ambice.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud