Kamikaze Petržela. PĚT důvodů, proč Zlínu hrozí pád do druhé ligy | iSport.cz
20. března 2018 • 15:50

Kamikaze Petržela. PĚT důvodů, proč Zlínu hrozí pád do druhé ligy

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat? RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat?
Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet
VŠECHNA VIDEA ZDE

Malovali si, jak po podprůměrném podzimu vyletí na jaře z deváté příčky vzhůru. V případě fotbalistů Zlína se ale děje pravý opak. Ambiciózní klub na jaře získal jediný bod a až po uši propadl do sestupové bažiny. Vlastimil Petržela, muž, který měl odvrátit nejhorší, zatím utrápenému mužstvu nepomohl. Naopak ho svými kroky sráží stále níž.Loňskou sezonu zakončili ziskem domácího poháru. Opájeli se přímým postupem do základní části Evropské ligy, v létě investovali značné prostředky do kádru. Ševci se měli pohybovat u čela tabulky, místo toho ovšem okupují její dno. Tohle je pět důvodů, proč Zlíncester může přijít o prvoligovou příslušnost.

1. ŠPATNÁ FORMA

Alfa a omega každého mužstva. Jakmile není forma, dostavují se zákonitě špatné výsledky a s tím spojené problémy. Na jaře se s optimální výkonností nepotkala drtivá většina zlínského kádru, hráči zůstávají hluboko za svým standardem. Výjimkou mohou být pouze Ubong Ekpai s Petrem Hronkem, sami na všechno ale nestačí. Další fotbalisté v čele s Vukadinem Vukadinovičem, Petrem Jiráčkem či Róbertem Matejovem pouze šlapou vodu. Pokud se nepodaří celkovou formu pozvednout, bude se Zlínem hodně zle.

2. PODIVNÉ MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

Nejen výkony přímo na trávníku je živ tým. Důležité jsou i další aspekty, třeba to, jaký signál posílá trenér hráčům přes sdělovací prostředky. V tomhle směru je to dosud ze strany Petržely propadák. Vrcholem bylo prohlášení po nedělní domácí porážce s Viktorií Plzeň. „Byla tam hrubá chyba toho černocha,“ uvedl v rozhovoru pro televizní stanici O2. Ponechme stranou, že hlavním viníkem inkasovaného gólu byl krajní bek Matejov, který se nechal obejít Janem Kovaříkem jako školák. Kroutím hlavou nad označením, které Petržela použil pro stopera Jonathana Bijimineho.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze