Pánové, vám tohle stačí?! Šlágr Sparta - Plzeň budí obavy kvůli hře rivalů | iSport.cz
6. března 2019 • 04:55

Pánové, vám tohle stačí?! Šlágr Sparta - Plzeň budí obavy kvůli hře rivalů

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1 Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na ligová vrata buší další jarní šlágr. Už v sobotu Sparta na Letné přivítá plzeňskou Viktorii. Za normální situace bychom se na tuhle bitvu ohromně těšili. My, novináři, a samozřejmě především fanoušci. Je ale vlastně na co? S ohledem na víkendová představení obou mužstev spíš panuje obava, zda místo špičkového tuzemského fotbalu nebudeme sledovat úmornou přetlačovanou plnou nervozity, chyb a nepřesností. Stačí letmý pohled do statistik, abychom si udělali obrázek, co Pražané i Plzeňané v posledním kole předvedli. Letenští i Západočeši brali triumfy 1:0, došli k nim ovšem způsobem, který nikoho nemohl zvedat ze sedaček. Shodně měli jen dvě střely na branku, tři a čtyři rohy. Dopředu toho předvedli naprosté minimum. V obou případech byli horšími mužstvy... Ano, čelili silným soupeřům, přesto zklamali.

Ironií při tom je, že se bavíme o dvou bodově nejúspěšnějších týmech jara. Sparta je zatím stoprocentní, vyhrála všechny čtyři zápasy. Plzeň má tři výhry a jednu remízu. Na takovou úspěšnost se nikdo další nedostal. Ani Slavia. Skvělé počiny, všechna čest. Přesto nejde přejít skutečnost, že ani jeden z titánů českého fotbalu herně nijak nezáří.

Ano, Sparta sehrála velice dobrý duel doma s Baníkem. Před plnými ochozy nabídla zajímavou podívanou, vstřelila tři góly, měla spoustu dalších šancí, do hry dostala vrchovatou porci emocí. Ale to byla na jaře spíš výjimka, v dalších duelech došla ke třem bodům především buldočí vůlí. Plzeň je to samé přes kopírák. Velice povedený sestřel Slavie, ale potom už taky spíš šeď, byť podložená bodovým ziskem.

Je proto na místě si položit otázku: nechceme víc? Víc kvality, víc fotbalovosti, prostě víc zábavy? A neměly by to především chtít právě zmíněné kluby? Minimálně navenek to totiž vypadá, že jsou se současným stavem spokojeny.

Třeba trenér Viktorie Pavel Vrba to ani nijak nezakrývá. „Teď chceme hlavně body,“ vyhlásil po výhře nad Jabloncem. 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud