Kozák poděkoval Jílkovi za důvěru. Ale musí pokračovat | iSport.cz
Jan Vacek
5. října 2019 • 22:38

Kozák poděkoval Jílkovi za důvěru. Ale musí pokračovat

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týden co týden, prakticky s železnou pravidelností, bránil trenér Sparty Václav Jílek nevýrazného střelce Libora Kozáka. Mluvil o jeho pracovitosti i o tom, že góly určitě přijdou. Dál ho držel v základní sestavě, proti Karviné za to byl vrchovatě odměněn. Zkušený útočník totiž položil Slezany na lopatky hattrickem. Můžeme mluvit o jeho probuzení? Zatím ne, ale našlápnuto má.Potřeboval necelou hodinku na to, aby více než zdvojnásobil svou podzimní ligovou produktivitu. Liboru Kozákovi střet s Karvinou vyloženě sedl, postupně do sítě hostů nasoukal tři kusy a zajistil Spartě povinnou domácí výhru.

Na dálku Kozák zároveň poděkoval trenéru Václavu Jílkovi, který mu věřil i přesto, že hlavně v úvodu sezony střelecky mlčel a zůstával výrazně za očekáváním. Zatímco v mnoha jiných klubech by takhle neproduktivní útočník už dávno byl jen mezi náhradníky, sparťanský kouč osvědčil velkou míru trpělivosti.

Proti Karviné se dočkal první splátky. Zatím totiž rozhodně nemůžeme mluvit o Kozákově definitivním probuzení. Ano, v rudém dresu má na kontě pět ligových tref, stejně jako třeba plzeňský Michael Krmenčík. Víc než nejlepší střelec suverénní Slavie. V kontextu celé sezony a počtu šancí, do kterých se někdejší hráč Lazia či Aston Villy dostal, je to ovšem pořád málo.

To se může rychle změnit, pokud Kozák tuhle injekci sebevědomí využije i v nadcházejících duelech. Hattrick sám o sobě je parádní, Sparta ale potřebuje, aby její ofenzivní věž mířila přesně dál. Ideálně hned po reprezentační přestávce v Teplicích. Bude zajímavé sledovat, jestli to vážně byla pokleslá hladina sebevědomí, která Kozákovi do zbraní ládovala slepé náboje.

Byť hlavně v úvodu sezony byl třicetiletý hroťák hodně kritizovaný, pořád ještě má čas dokázat, že při jeho angažování sportovní ředitel Tomáš Rosický nesáhl vedle.

SESTŘIH: Sparta - Karviná 4:0. Letenští si spravili chuť kanonádou, Kozák nasázel hattrick

 
Články odjinud


Články odjinud