Sparta (zatím) panikařit nemusí. Ale bez produktivity to dál nepůjde | iSport.cz
20. července 2021 • 23:30

Sparta (zatím) panikařit nemusí. Ale bez produktivity to dál nepůjde

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Vrba: Kvalitní kádr? Je to pravda! Höjer bude zpátky zhruba v lednu
Liberec - Sparta: Karabec i Hložek přešli přes čtyři soupeře, famózní gól! 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta bude tak úspěšná, jak se jí povede v koncovce. To je evidentní prakticky od momentu, kdy tým převzal trenér Pavel Vrba. V úterý večer ve Vídni Letenští produktivní nebyli. Jeden gól, to je v takovém utkání strašně málo. I proto budou muset rudí hrát v odvetě do kopce.Není to žádný disrespekt vůči Rapidu, to ani náhodou. První bitva ve druhém předkole Ligy mistrů ale ukázala to, o čem se v souvislosti s rakouským celkem hovořilo. Silný dopředu, velmi zranitelný dozadu.

O to důležitější bylo, aby tenhle stav věcí Sparta využila ve svůj prospěch. Nestalo se. Možností při tom Letenští měli dost. Ať už rovnou vyložené šance Tomáše Wiesnera či Ladislava Krejčího staršího, tak i dobře rozehrané kontry, které ale shořely na nepřesné předfinální fázi.

Pražané hlavně v prvním poločase udrželi šířku hřiště, pohotovým přenášením hry se dostávali do zajímavých možností. Ve vyložené šance je ale často díky chybějící preciznosti v kombinaci nepřetavili. A to je škoda, obrana Rapidu totiž rozhodně nepředstavuje etalon jistoty.

Sparta je před odvetou v těžké pozici, nikoli ovšem v neřešitelné. Pořád je třeba mít na paměti, že to byl první ostrý zápas sezony. Ano, výsledek měl být určitě lepší, k panice ale (zatím) není důvod.

Už na jaře se opakovaně ukázalo, jak silní dokážou Adam Hložek a spol. na vlastním stadionu být. Nasázet soupeři tři a víc gólů, to často nebyl kdovíjaký problém. Nyní navíc budou mít v zádech i vydatnou podporu fanoušků. S jejich přispěním to může být úplně jiné utkání.

Rozhodně se ovšem musí změnit jedna věc. A to letenská produktivita. Bez ní to dál nepůjde.

Vstoupit do diskuse
2

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud