Rozjetý Ďuriš drží střelecké tempo. Může trumfnout i Lafatu | iSport.cz
Jonáš Bartoš
17. října 2015 • 23:36

Rozjetý Ďuriš drží střelecké tempo. Může trumfnout i Lafatu

Ďuriš při penaltě nezaváhal.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
TOP MOMENTY extraligy: Prezidenti z Liberce, rekordman Hudáček a bitkař Hrachovina
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nasázel skoro třetinu gólů plzeňské Viktorie. Z Michala Ďuriše se v této sezoně stal opravdový kanonýr, který vládne české lize. Proti Zlínu zaznamenal už devátou trefu, skóroval pošesté za sebou. Kde se to bere v nenápadném slovenském pracantovi? Těží zejména z velké důvěry trenérů a pozice koncového hráče, která mu náramně svědčí.Bum bum, bum, bum, … Michal Ďuriš v této sezoně pálí jako nikdy v životě, devět ligových zásahů ho řadí i před takového rutinéra, jakým je sparťanský kapitán David Lafata. Slovenský reprezentant po návratu z hostování v Mladé Boleslavi pookřál a nezdá se, že by chtěl z nastoleného střeleckého tempa slevit.

Takový Aidin Mahmutovič stál Plzeň dvacet milionů, jenže momentálně musí čekat na lavičce náhradníků. Trenér Krejčí nemá nejmenší důvod Ďuriše vyndavat ze sestavy a neunavitelný dříč chce hrát pořád, dokud to jde.

Usměvavý střelec těží z nabyté sebedůvěry, kterou mu do žil vlévá důvěra trenéra. Ďuriš navíc poprvé za dobu v Plzni nastupuje pravidelně na hrotu, kde mu to evidentně svědčí nejvíc. Věří mu i spoluhráči, z jejichž práce v zakončování těží.

Ač se to nezdá, sedmadvacetiletý ofenzivní univerzál je provázán prakticky s celou zlatou érou plzeňského fotbalu. Na západ Čech přišel už v sezoně 2010/2011, kdy Viktoria slavila první mistrovský titul. Drtivou většinu času působil nenápadně, spíš jako spolehlivý náhradník, dvanáctý, třináctý hráč v pořadí.

Přesto na něj tehdejší trenér Pavel Vrba nedal dopustit, vážil si služeb, které pro klub Ďuriš odváděl. Především oceňoval jeho univerzálnost, využíval ho na obou krajích hřiště, pod hrotem i na samotné špici, kde se ale vzhledem k Bakošově formě objevoval sporadicky. Fanoušci si jistě pamatují jeho památný gól do sítě AC Milán na závěr podzimu v Champions League.

Ďuriš před minulou sezonou putoval na roční štaci do Boleslavi. Sice se mu to asi příliš nelíbilo, ale herně mu hostování určitě pomohlo.

Do Plzně se vrátil jako mnohem silnější, vyzrálejší a lepší hráč. Teď si vychutnává zaslouženou odměnu, když se po letech obětavé práce stává velmi nečekanou ústřední postavou mistrovského kolektivu.

Plzeň - Zlín: Faul Lukáše Pazdery a penalta Michala Ďuriše na 2:0

Jihlava - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 0:2

Bohemians - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 0:1

Příbram - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 0:2

Plzeň - Slovácko: Gól Michala Ďuriše na 2:2

 
Články odjinud


Články odjinud