Dříč Hrošovský! V Plzni další takový není, nehledí ani na přestup | iSport.cz
Jonáš Bartoš
23. července 2019 • 21:00

Dříč Hrošovský! V Plzni další takový není, nehledí ani na přestup

TOP VIDEA
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už za pár týdnů sbalí kufry a zmizí za belgickou výzvou. Momentálně ale dělá Patrik Hrošovský všechno pro to, aby se v Plzni loučil vítěznými zápasy, ideálně postupem do play off o Ligu mistrů. Slovenský reprezentant v úterý proti Olympiakosu (0:0) vedl svou smečku s kapitánkou páskou jako pravý vůdce. Právě muž, na němž stojí hra Pavla Vrby, bude jen těžko nahraditelnou součástkou západočeské jedenáctky.Síla velkých hráčů se vždy ukáže v největších zápasech. Právě to je velkou devizou Patrika Hrošovského. Slovenský středopolař svému týmu nejvíc pomáhá ve chvílích, kdy opravdu o něco jde. Přesně jako v zápase s Olympiakosem.

Drobný záložník neoslní statistikami v gólech a asistencích, přesto je pro tým naprosto klíčovou esencí potřebnou k celkovému úspěchu. Proti řeckému soupeři byl nejlepší na place. Neúnavně rozjížděl většinu akcí, hlásil se o balony, vyhrával souboje, určoval rytmus domácí hry. Když náhodou něco zkazil, okamžitě mastil sprintem zpět a svou chybu napravil.

Přitom už má v kapse smlouvu s Genkem, kam za pár týdnů definitivně přestoupí. Některý hráč by mohl mít v hlavě, aby se před vytouženým transferem nezranil, nemusel by být ideálně mentálně nastavený, hlavou spíš v novém angažmá, než na hřišti v plzeňském dresu.

Hrošovský ale evidentně smýšlí jinak. Neúnavně tahal domácí akce, bojoval do roztrhání těla. Vztekal se, když neměl dostatečnou nabídku, burcoval, když některý ze spoluhráčů potřeboval na hřišti povzbudit. Při rozjezdu v Plzni hodně pomáhá Lukáši Kalvachovi, který vedle něj perfektně zapadl do plzeňské zálohy.

Západočechům bude chybět, zatím si asi nikdo pořádně nedokáže představit, jak bude vypadat plzeňská hra bez svého dirigenta. Hrošovský vydrží ještě jedno předkolo Ligy mistrů, případně boj o Evropskou ligu. Pokud by ale Viktoria prošla až do play off o postup do hlavní fáze nablýskané soutěže, museli by si hráči poradit bez svého kapitána. Což půjde opravdu velmi těžko.

Vše o Plzni čtěte ZDE>>>

Jan Kopic při zápase s Olympiakosem Pireus v 2. předkole Ligy mistrů
Jan Kopic při zápase s Olympiakosem Pireus v 2. předkole Ligy mistrů

 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud