Jonáš Bartoš
1. prosince 2022 • 13:00

Argentina: poučení z chyb. Messiho vysvobodil trenér i mladá krev

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prohry a nepříjemné průšvihy se na hřišti stávají. Důležité je se z mylných rozhodnutí poučit. Právě tohle zvládla Argentina na MS dokonale. Po výbuchu se Saúdskou Arábií (1:2) se parta kolem Lionela Messiho do dalších bojů ve skupině zkoncentrovala. Správně zareagoval trenér Lionel Scaloni, kapitánovi změnami v omlazené sestavě výrazně pomohl. Rozjetá Argentina pak excelovala.Scaloni na zápas s Polskem výrazně řízl do sestavy. Sundal Lautara Martíneze, který se proti Saúdské Arábii a Mexiku protrápil. Naopak se činily mladé pušky. Alexis Mac Allister (23), Julián Álvarez (22) a Enzo Fernández (21) odehráli fantastické představení.

Argentinců bylo všude plno. Aktivní presink, přes 800 přesných přihrávek, neustálý pohyb. Zkoprnělá jedenáctka Polska vůbec nestíhala, Lewandowski se vepředu mohl posadit na židličku a jen pozorovat, jak jeho tým drtí jižanská ofenziva.

Mezi mladšími parťáky výrazně pookřál i Messi . Ostatní mu udělali prostor pro geniální kombinace a útočné výpady. Sice nedal penaltu a další šance mu zlikvidoval výtečný Wojciech Szczesny, přesto odehrál výbornou partii.

Ve 35 letech a 159 dnech zapsal Messi další zajímavý rekord. Stal se nejstarším hráčem (od šampionátu v roce 1966), který v zápase na mistrovství světa vytvořil pět a více šancí, k tomu předvedl pět a více driblingů. Před ním tento primát držel Diego Maradona ze šampionátu v USA z roku 1994 proti Nigérii. Kvůli následnému pozitivnímu trestu na doping šlo o poslední představení legendárního hráče na světovém turnaji.   

Konečně schopný a uznávaný trenér

Brilantní výkon Argentiny proti Polsku zdaleka nestál jen na Messim. Spíš rozhodla mladistvá energie ostatních členů týmu, kteří znemožnili soupeři jakýkoliv odpor.

Argentinci mají konečně schopného a uznávaného trenéra. Scaloni přesně odhadl, co jeho tým potřebuje, oproti předchozím zápasům ve skupině upravil taktiku i jména v sestavě. Drtivé statistiky a hladká výhra ukázala, jak se z předchozích nezdarů poučil a svůj tým správně nasměroval.

Argentina má před sebou osmifinále s Austrálií, do nějž jde v roli jasného favorita. V pavouku následuje lepší z dvojice Nizozemsko/USA, což by Messiho partu znovu stavělo do role papírově silnějšího týmu. Semifinále je daleko, ale může dojít na pikantní souboj s Brazílií.

Jestliže byla Argentina kritizovaná za bídný start na turnaji, teď se jednoznačně zařadila zpátky mezi nejužší skupinu favoritů.  

SESTŘIH: Polsko - Argentina 0:2. Obří drama na dálku, postupují oba
Video se připravuje ...

   

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud