Josef Káninský
24. února 2018 • 10:02

Máme medaile! Jen nejsou naše... K čemu je dobrý lyžařský svaz?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Tomáš Hertl svým šestým hattrickem v NHL zavelel k obratu San Jose na hřišti Islanders
Stálo mě to nehty, ale hrajme v zimě, říká Sionko. Co dál s Krejčím a Kováčem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V rubrice Bazar webových stránek Svazu lyžařů České republiky můžete koupit karbonové hůlky za dva tisíce korun, závodní kombinézu za osm tisíc i žákovské lyže na super-G za dvanáct tisíc. Všechno zánovní, nebo dokonce „přímo z rakouské fabriky“. Obchod se špičkovým materiálem kvete. Takže svaz je přece jen k něčemu dobrý...Kdyby o bazaru věděl Janek Ledecký , otec senzační olympijské vítězky, třeba by byl k organizaci sídlící v krásné vile prestižní pražské čtvrti Ořechovka shovívavější. Jistě, jemu ani dceři prý svaz moc nepomohl, vlastně skoro jako kdyby až škodil, ale není každý Ester Ledecká , aby si kupoval kvalitní materiál po Shiffrinové. Někdo holt musí na bazar. Že by tam i skokani sehnali lepší přilby, než jaké jim dodala reprezentace?

Ledecká prodloužila řadu úspěšných závodnic a závodníků, jejichž výsledky jsou přičítány alternativnímu stylu přípravy, organizované i financované mimo oficiální struktury českého lyžování a snowboardingu. Eva Samková , Šárka Strachová , Tomáš Kraus , Nikola Sudová , Aleš Valenta – všechno medailisté z olympijských her a mistrovství světa, světové hvězdy. Česko mělo a má další borce se špičkovou výkonností. Buď oni sami a/nebo lidé kolem nich měli se svazem konflikty, případně se o něm vyjádřili neuctivě.

Teď se k nim přidávají i loseři. Co na to Ořechovka? Mlčí. (Ostrou zpověď českých skokanů na lyžích čtěte ZDE>>>) Máme si myslet, že SLČR je tak silná organizace, aby na invektivy či připomínky nemusela odpovídat? Nebo jsou bafuňáři prostě zalezlí a radši se nebrání, aby se náhodou nepřišlo na něco ještě horšího? Na každý pád je počin Ledecké natolik globálně křiklavý, až je na kontrastu mezi ním a záhadnou svazovou nezúčastněností cosi neúnosného.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud