Máme medaile! Jen nejsou naše... K čemu je dobrý lyžařský svaz? | iSport.cz
24. února 2018 • 10:02

Máme medaile! Jen nejsou naše... K čemu je dobrý lyžařský svaz?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
Změny ve F:L: Jak se bude testovat a kolik to kluby bude stát?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V rubrice Bazar webových stránek Svazu lyžařů České republiky můžete koupit karbonové hůlky za dva tisíce korun, závodní kombinézu za osm tisíc i žákovské lyže na super-G za dvanáct tisíc. Všechno zánovní, nebo dokonce „přímo z rakouské fabriky“. Obchod se špičkovým materiálem kvete. Takže svaz je přece jen k něčemu dobrý...Kdyby o bazaru věděl Janek Ledecký , otec senzační olympijské vítězky, třeba by byl k organizaci sídlící v krásné vile prestižní pražské čtvrti Ořechovka shovívavější. Jistě, jemu ani dceři prý svaz moc nepomohl, vlastně skoro jako kdyby až škodil, ale není každý Ester Ledecká , aby si kupoval kvalitní materiál po Shiffrinové. Někdo holt musí na bazar. Že by tam i skokani sehnali lepší přilby, než jaké jim dodala reprezentace?

Ledecká prodloužila řadu úspěšných závodnic a závodníků, jejichž výsledky jsou přičítány alternativnímu stylu přípravy, organizované i financované mimo oficiální struktury českého lyžování a snowboardingu. Eva Samková , Šárka Strachová , Tomáš Kraus , Nikola Sudová , Aleš Valenta – všechno medailisté z olympijských her a mistrovství světa, světové hvězdy. Česko mělo a má další borce se špičkovou výkonností. Buď oni sami a/nebo lidé kolem nich měli se svazem konflikty, případně se o něm vyjádřili neuctivě.

Teď se k nim přidávají i loseři. Co na to Ořechovka? Mlčí. (Ostrou zpověď českých skokanů na lyžích čtěte ZDE>>>) Máme si myslet, že SLČR je tak silná organizace, aby na invektivy či připomínky nemusela odpovídat? Nebo jsou bafuňáři prostě zalezlí a radši se nebrání, aby se náhodou nepřišlo na něco ještě horšího? Na každý pád je počin Ledecké natolik globálně křiklavý, až je na kontrastu mezi ním a záhadnou svazovou nezúčastněností cosi neúnosného.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud