Proč Leicester miloval miliardáře. Byl jiný než vlastníci United či Arsenalu

Fotbalisté Leicesteru dorazili do Thajska na pohřeb majitele klubu
Demarai Gray z Leicesteru dostal žlutou kartu za to, že při oslavě gólu ukázal tričko připomínající tragicky zesnulého majitele klubu
Demarai Gray svou vítěznou branku věnoval památce majitele Leicesteru Vičaje Srivadtanaprapchy
Choreo věnované zesnulému Vičajovi Srivadtanaprapchovi
Demarai Gray věnoval gól do nebes zesnulému majiteli
Průvod urny doprovodily zvuky bubnů.
Smuteční průvod v Bankoku.
45
Fotogalerie
Blogy
Začít diskusi (0)

Trenér Leicesteru City Claude Puel zažil ve fotbale vyhazovy i složitá období, ale nejtěžší tiskovou konferenci absolvoval ve čtvrtek. Zatímco před stadionem stále proudili zdrcení fanoušci a pokládali květiny (dorazil i bývalý kouč „lišek“ Claudio Ranieri), on před víkendovým zápasem v Cardiffu odpovídal 55 minut na dotazy týkající se dnů od tragické sobotní havárie, při níž po pádu vrtulníku zahynulo pět osob, včetně majitele klubu Vičaje Srivadtanaprapchy.

Video placeholder
Kdo byl majitel klubu v Leicesteru? 388. nejbohatší muž na světě stvořil pohádku • iSport TV

Puel vyprávěl o tom, jak se s ním v sobotu setkal ještě před zápasem s West Hamem („Povídali jsme si, byl veselý, smál se.“). Jak na pondělním tréninku společně s hráči a realizačním týmem sdílel obrovskou bolest. Jak v úterý vyhověl žádosti hráčů o odložení přípravy. A taky o tom, že výsledek z Cardiffu není důležitý. I když… „Naší touhou a nadějí je odevzdat to nejlepší na hřišti, abychom vzdali hold našemu předsedovi. To je nejdůležitější věc,“ řekl Puel.

Proč tragická událost tak mimořádnou silou zasáhla nejen celé město, ale i fanoušky napříč Anglií a také média? Nejen z toho důvodu, že se Srivadtanaprapcha zapsal ziskem titulu v Premier League do historie, ale také proto, že svým přístupem, chováním a štědrostí inspiroval další a zároveň přivál duch časů minulých.

Když Leicester bojoval v sezoně 2015/2016 o titul, připomínal se příběh Blackburnu Rovers z roku 1995, posledního týmu mimo giganty, který slavil titul. Majitelem byl Jack Walker, rodák z Blackburnu, který vydělal jmění v ocelářském průmyslu a část z peněz investoval do klubu.

S přílivem masivních finančních prostředků do Premier League tento typ „lokálních“ vlastníků pomalu mizel, nastupovali miliardáři z celého světa. A ne vždy měl jejich příchod tak pozitivní efekt jako v případě Romana Abramoviče do Chelsea, šejka Al Mansúra do Manchesteru City či Johna W. Henryho a Fenway Sports Group do Liverpoolu.

V Cardiffu se mohli fanoušci uvztekat, když přišel Vincent Tan a klub vyznávající modrou barvu převlékl do červené.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Začít diskuzi