Turnaje v Číně, to je na morál. Ale mají peníze. Co Češky na Masters? | iSport.cz
9. října 2019 • 17:20

Turnaje v Číně, to je na morál. Ale mají peníze. Co Češky na Masters?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolotoč WTA měl poslední týdny působiště v Číně a znovu se děly hodně zajímavé věci. Nejvíc mě zaujalo vzepětí Naomi Ósakaové. Už to vypadalo, že ani konec roku pro ni nebude pozitivní, protože se jí v předešlých měsících moc nedařilo, ale tentokrát mě hodně překvapila. Přišlo mi, že se v Pekingu neskutečně uvolnila, řekla si, že je konec sezony, ještě se kousne a hrála fakt dobře. Čtvrtfinále s Andreescuovou i finále proti Bartyové dokázala otočit z 0:1 na sety a ukázala, že na Masters bude po téhle obrovské injekci sebevědomí hodně nepříjemná.Bartyové je 23 let, Ósakaové 21 a Andreescuové 19. Všechny tři letos vyhrály grandslam, dá se říct, že jsou nejlepšími hráčkami téhle sezony. A myslím, že do budoucna bude na těchto jménech a jejich rivalitách stát ženský tenis. Může to být taková velká trojka v ženském provedení.

Co už je několik let naopak současností tenisu, to je podzimní asijská šňůra, která dostává čím dál víc turnajů v Číně. Když vidím některé zápasy, kde jsou v hledišti dva diváci a dva trenéři, přijde mi to docela smutný.

Co si pamatuju ze svých hráčských let, tak tohle období je pro všechny tenistky asi nejhorší. Po tom, co celý rok cestujete, musíte ještě na konec sezony vyrazit na další dlouhý let do Číny. To už je prostě na morál.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud