Csaplár je takovej rozumbrada. Se Starkou ale dali Příbram dohromady | iSport.cz
Ladislav Vízek
15. srpna 2018 • 20:00

Csaplár je takovej rozumbrada. Se Starkou ale dali Příbram dohromady

TOP VIDEA
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vážení, ta Příbram jede! Sedm bodů po čtyřech kolech, devět vstřelených branek, objev roku Honza Matoušek. Kluci jsou to moc sympatický, ligu svým pojetím jednoznačně oživili. Je to jen začátek, po pár utkáních může být všechno jinak, přesto jim tleskám a chválím je.Dost často se na golfu potkávám s Jardou Starkou. Prohodíme pár slovních výměn. Rád toho šíbra poslouchám, protože vím, že to je obrovskej srdcař. Po pádu o patro níž přemýšlel, zda ještě má zapotřebí se klubem zaobírat, věnovat mu hroznou spoustu energie a pumpovat do týmu a celé organizace spoustu peněz.

Musím se mu omluvit. Když spadli z ligy, tak jsem Jardovi z očí do očí říkal, že s příbramským fotbalem je konec. On se však nejenom vrátil zpátky, ale ještě čeří vodu. Možná jsem ho tím svým prohlášením vyprovokoval. A nebyl jsem určitě sám, kdo mu to řekl. Asi ho ty kecy vážně rozčílily a nastartovaly.

Stejně tak jsem nevěřil Pepíkovi Csaplárovi. Je to analytik, takovej rozumbrada, ale progresu pomohl. O tom se nemohou vést spory. Vůbec nevím, zda mám o Příbrami ještě dál mluvit, protože bych se musel jen omlouvat. Třeba i za to, že Jarda s Csaplárem nepatřili mezi mé oblíbence. Ale teď musím říct, že to jsou koumáci. Dali mančaft dohromady, což po těch obrovskejch změnách během loňského léta musel být kumšt.

LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl

Csaplár má něco za sebou, z minulosti se poučil. Ví, o čem náš fotbal je. Tým ve druhé lize sladil. Navíc má takové svoje sebevědomí, které je cítit z těch řečiček na tiskovkách. Použiju jeho slova, když říkal, že si to jde na hřiště s každým rozdat. To je moc fajn přístup, velmi sympatický. Určitě má pod čepicí, jelikož v příbramské kabině je až neuvěřitelnej věkovej mix. Tam nejsou staří, ale přestárlí a naopak přemládlí. Přesto to funguje. A to je přesně to, co říkám neustále. Hráči se mají dělit jenom na dobrý a špatný. Věk je jen číslo.

Musím si ohřát polívčičku s tím mladým Matouškem. Jardovi jsem nedávno vzkazoval, ať ho prodá až po pár kolech, že za něj dostane víc peněz. A naopak klubům jsem radil, ať ho koupí hned, že jinak bude stát mnohem víc. Slavia údajně dala na stůl čtyřicet milionů. No, není to paráda? Myslím, že pro obě strany je to super obchod.

Matoušek je v Příbrami v perfektní společnosti. Okolo něj jsou starci, kteří mu předají spoustu zkušeností a rad. Třeba Ruda Skácel, s kterým občas mydlím tenis. Moc dobře vím, jak poctivě k fotbalu přistupuje, jak je do něj zažranej, i proto, že prožívá svůj poslední vrchol kariéry. Pokud bude Matoušek od Rudiho čerpat znalosti, v dalším fotbalovým rozvoji mu to jen pomůže. Má obrovsky raketovej start do ligy, moc mě bude zajímat, jak to s ním půjde dál. Našlápnuto má fantasticky.

ČÍSLA KOLA: Trend je jasný. V čem jde Sparta pod Ščasným nahoru zápas od zápasu?

Příbram - Dukla: Famózní Matoušek! Po dvou asistencích svým gólem dorazil Duklu

Příbramská lavička během druholigového utkání s Třincem
Příbramská lavička během druholigového utkání s Třincem

 
Články odjinud


Články odjinud