Slavia už to zvládne. Jindro, buď v klidu! Titul uhraješ | iSport.cz
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka? LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka?
Vémola komentuje čtvrtfinále. Jak by si vedl v hokejové bitce? Vémola komentuje čtvrtfinále. Jak by si vedl v hokejové bitce?
VŠECHNA VIDEA ZDE

To, co jsem říkal před týdnem, že Slavia určitě špatně spí, se naprosto potvrdilo. Na hřišti to bylo strašně vidět. S Duklou jsme hráli o mistra skoro každý rok, furt nás někdo honil. Bylo to nepříjemné, žili jsme ve stresu. Dovedu si představit, jak se slávisti museli cítit. Lebedili si, ještě docela nedávno měli náskok devět bodů a najednou je mohla Plzeň přeskočit.Slavia sice šlágr zvládla, vyhrála 3:1, ale obecně se čekalo, že Viktorku jednoduše smázne a strčí ji do kapsy. Představy se nevyplnily. Trpišovského kluci byli viditelně nervózní, nedařilo se jim. Přidám ještě jeden důvod, proč to drhlo. Souvisí totiž se soupeřem. Plzeň je pod palbou kritiky, asi i zaslouženě, ale pořád platí, že se proti ní strašně blbě hraje. Ať chceme, nebo ne, jsou to parádní fotbalisti sehraní v množství extrémně těžkých zápasů. Byť Viktoria nehrála super fotbal, ostatně jako v celém ročníku, tak pořád platí, že porazit ji není jednoduchá věc. Slavia se o tom přesvědčila, i s nabitým stadionem v zádech se šíleně nadřela.

Mimochodem, co udělaly některé choré mozky dva dny před zápasem v tréninkovém areálu Plzně, mi hlava nebere. Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Vůbec jsem celou partyzánskou akci nepochopil. Posprejovat kabiny, oběsit figurínu v dresu Viktorky… Původně jsem se na to chtěl dívat jako na žert, ale rychle mě to přešlo. Ať se jdou vycpat, ničit jinému majetek je vrchol slabošství. Moc chytré to vskutku nebylo.

Jen se ukázalo, že před zápasem nebyli v křeči jen samotní hráči, ale i fanoušci. Slávistický tábor měl obrovské obavy. A právem. Když nastřelil Kovařík tyčku, asi se všem sešívkám udělalo špatně od žaludku. Fotbalový bůh si ale přál vítězství Slavie, jinak by liga dopadla nespravedlivě.

Jindra Trpišovský po zápase tvrdil, že nic není rozhodnuté. Byť to vypadá na loženou záležitost, chápu jeho opatrnost. My jsme také vedli ligu při dvoubodovém systému o čtyři body, byly tři zápasy do konce a stejně jsme se báli. Slavia titul strašně chce, nabádání k ostražitosti je pochopitelné a správné. Hlavní překážku ale mají za sebou. Dnes nastoupí proti nepopulárnímu Jablonci, ale oni už to zvládnou.

Jindro, buď v klidu!

Nevím, jestli nebude na Tribuně Sever zase „Štístko“, proti Plzni byl pěkně v jejím středu a Slavii štěstí opravdu přinesl. Ten můj zeťák to má prostě nějak daný od Boha. Se Šmícou jsem mluvil, s mladým si to moc užili. Kluci se párkrát dostali do záběru televize, byli i v novinách. Musím říct, že oni jsou oba hrozní slávisti. Úplně tím žijou. Jakmile někdy načuchnete k historii velkých klubů, už se toho do smrti nezbavíte, což je moc dobře.

Jestliže celou sezonu kritizuju rozhodčí, tak tentokrát musím chválit. Nasekala se strašná spousta velkých chyb, došlo k hrubým ovlivněním výsledků, proto jsem byl mile překvapený, jak arbitr Zelinka tak těžký zápas zvládl. Vážně tleskám. Zaplaťpánbůh jsme po dlouhé době viděli kvalitní výkon rozhodčího. Když si vzpomenu na kopance údajně našeho nejlepšího sudího Královce, na problémy s VARem, tak tohle bylo moc fajn odpískané utkání.

Trošičku, ale vážně jen trošičku si to u mě tenhle spolek černoprdelníků vylepšil. Každopádně nejsem naivní, liga finišuje. Bude se hrát ještě o hodně – a to hlavně dole – takže ještě nějakej šmikanec očekávám.

Z V R P Skóre B
1. Slavia 34 25 5 4 77:25 80
2. Plzeň 34 24 5 5 56:31 77
3. Sparta 34 20 6 8 58:31 66
4. Jablonec 34 16 6 12 57:32 54
5. Liberec 34 12 10 12 34:31 46
6. Ostrava 34 13 7 14 38:42 46

Šmicer promluvil o fandění v kotli Slavie i tajném projektu: Byl jsem nervózní!
1080p 720p 360p

LIGOVÝ INSIDER: Slavia si titul vzít nenechá. Holeš i Hovorka by se jí hodili
1080p 720p 360p

RENTGEN: Ospalý Limberský a sešívaná přímočarost. Čím Slavia nakročila k titulu?
1080p 720p 360p

 
Články odjinud


Články odjinud