Ladislav Vízek
2. února 2022 • 14:50

Zní to ošklivě, ale Stanciu je žoldák. Slavia za něj ušetří na tři kluky

Vstoupit do diskuse
17
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Souček na svém místě v šatně Slavie: Chceme třetí rok v Evropě
Pohár pro vítěze Konferenční ligy v Praze. Ujfaluši drží palce "fialkám"
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ LADISLAVA VÍZKA | Na konci minulého týdne jsem musel povytáhnout obočí. Slavia chce na jaře hrát o čtvrtý titul v řadě, ale nejprve pustí Honzu Kuchtu a pak i Nica Stancia. Je to podivuhodné, šlo o důležité hráče. Borce ze základní sestavy, oba uměli dát gól. Jindra Trpišovský mrňavýho Rumuna vždycky bránil. Nikdy proti němu nic neměl, za celou dobu na něj neřekl špatnýho slova, ale pak s ním, zejména na podzim, vymetal lavičku v důležitých zápasech. To pro mě bylo trochu záhadou.Člověk si pokládá otázku, co se ve Slavii děje? Známí mají jasno, prý Číňani utáhli kohoutky. Já to tak nevidím. Jasně, peníze v Edenu nelítají oknem jako dřív, šetří se, některé výdaje se víc zvažují. Podívejte, Kuchta dostal z Ruska výbornou nabídku, i pro klub byla zajímavá. Navíc existovala dohoda, že hubatého útočníka za takových okolností do ciziny pustí. Stanciu je jiná kategorie. Byl, a vždycky bude, žoldákem. Ukázal se tak už ve Spartě. Stejný zůstal i ve Slavii.

Pokud by Trpišovskému řekl: „Hele tréňo, máme tady super partu, hrajeme o titul, proto nechci pálit mosty a pryč půjdu až za půl roku,“ udělal by si oko. Vím, zní to naivně, obzvlášť při znalosti Stanciovy povahy. On prostě hraje fotbal pro peníze. Klubismus a úcta k barvám mu nic neříká. Když viděl, kolik mu v Číně nabízejí, řešil jen jednu cestu.

To jsou fakta. Otázkou je, zda mu to má mít člověk za zlé. Zda by se v jeho případě nezachoval úplně stejně. Já také odešel do Francie vydělat si, ale bylo to v úplně jiné fázi kariéry a za docela jiných podmínek. Žili jsme v komunismu, za hranice se fotbalista mohl dostat jen při splnění přísných regulí. Dnes jsou možnosti úplně jiné.

Být Stanciem, rozhodně zvažuju, kam jdu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
17
Články odjinud


Články odjinud