Czech Bowl? To byla skutečně špičková kultura jako řemen | iSport.cz
Martin Hašek
21. července 2015 • 10:00

Czech Bowl? To byla skutečně špičková kultura jako řemen

TOP VIDEA
Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Popularita amerického fotbalu v Česku stále roste. Fronty před pokladnami v Edenu před začátkem ligového finále Czech Bowl a nakonec přes čtyři a půl tisíce fanoušků v hledišti to jasně ukazují. Czech Bowl má přitom v sobě sílu, která v Česku možná jednou Eden arénu vyprodá.Je zjevné, že fenomén amerického fotbalu se v zemi chytil, k čemuž jako ideální reklama slouží nablýskaná show jménem NFL, dnes už běžně dostupná na programech kabelových televizí s odborným českým komentářem. Fanouškovská báze slovutných zámořských organizací je v Česku na vzestupu, o čemž v Edenu svědčili fanoušci navlečení do oblečení s logy amerických klubů.

Americká hra v českých podmínkách má samozřejmě svoje limity. Jedním z nich je současná suverenita Prague Black Panthers, jehož převaha je značná, a může trvat léta, než se v českých podmínkách potká se sobě rovným.

V dlouhodobém hledisku ale silný lídr české prostředí posunuje vzhůru. Nehledě na to, že případný výrazný úspěch v rakouské lize, která je pro Black Panthers hlavním cílem, může sportu přinést další pozornost.

Czech Bowl teď nepřináší dramatické souboje o titul, každoročně však demonstruje vzestupnou tendenci hry v Česku, k níž přispívají zahraniční trenéři i posily na klíčových pozicích.

V Czech Bowlu nejde jenom o sport, je to prezentace hry širokému publiku. A to se znovu povedlo. Vidět hrát quarterbacka Kylea Newhalla-Caballera, jenž nebyl daleko od NFL, stojí za to.

Česká asociace amerického fotbalu nezapomíná na propagaci, slogan o nejtvrdší kulturní události sezony se povedl. Letošní finálový zápas podpořili Vlastimil Harapes, Ivan Mládek, Xavier Baumaxa nebo Divokej Bill. Třeba časem dojde i na poločasové vystoupení některé z hudebních hvězd, tak jak je to zvykem při Super Bowlu.

CZECH BOWL: Black Panthers smetli Bobcats a slaví titul

 
Články odjinud


Články odjinud