Martin Hašek
9. prosince 2022 • 10:02

Biatlonové vanilkové nebe. Soukalová nemusí, ale řešit návrat má smysl

Vstoupit do diskuse
4
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 4:1. Obrat Letenských, závěr okořenil senzační gól
Třinec - Kladno: Důrazný Jágr se obtočil kolem brány a rekordní 1099. trefou otočil na 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Gabriela Soukalová má zase ráda biatlon. Nemusí to hned znamenat, že se vrátí ke své slavné kariéře a zkusí podpořit reprezentaci na mistrovství světa 2024. Jenže, zkusme se zasnít. Dávalo by to smysl?Předně, proč se o tom po dlouhých šesti letech od konce kariéry GK vůbec bavit? Stačí fakt, že Gabriela Soukalová je s ohromnou převahou rekordmankou v počtu českých pódií v biatlonovém Světovém poháru ve spojitosti s posledními zprávami o jejím životním stylu.

Podezřele se v něm znovu objevují běžky, a nakonec i malorážka. Mladá paní Gabriela si během posledních let uspořádala život, založila rodinu, vybudovala novou kariéru. Obloukem přes deziluzi, kvůli níž s profesionálním sportem končila, si opět vybudovala vztah k biatlonu.

Získává kondici na běžkách a stavila se i na střelnici. Nemusí to nic znamenat. Není ovšem už bezvýznamné, pokud někdejší šampionka mluví o tom, jestli se v ní zase rozhořel závodní oheň.

„Určitě, cítím to tak,“ vyhrkla.

Je to základní předpoklad pro to, co se může stát. Nemusí. Ovšem znovu zapálené srdce šampionky dmýchá vstříc biatlonovému šampionátu 2024 v Novém Městě na Moravě. Tohle je spojení, které dává velký smysl jak pro marketing českého biatlonu, tak pro samotnou GK.

Samozřejmě, ne vždycky rozhodují peníze. Zpozorněte, když Gabriela Soukalová mluví o tom, co cítí, když letí na běžkách, nebo míří s malorážkou v ruce. Možná zkusí porazit svou sportovní „smrt“ ve stylu slavného filmu Vanilkové nebe. Může si do svého sportovního příběhu vložit Monetovu oblohu a pod ní vytvořit další kapitoly.

Vstoupit do diskuse
4
Články odjinud


Články odjinud