Michal Koštuřík
20. února 2024 • 16:06

Herecká etuda z Kamerunu aneb kdo spadne, vyhraje. Liga proti „násilí“

Vstoupit do diskuse
19
TOP VIDEA
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vždycky když vidím, jak nějaký hráč (úmyslně či neúmyslně) bouchne během zápasu druhého loktem, ten padne na trávník a vypadá to, že odpočítává poslední sekundy svého života, říkám si, jestli by takhle reagoval i někde na ulici. Fakt by se mu chtělo svíjet se na chladné, rozbahněné, mokré zemi, kdyby necítil, že z toho bude profitovat? Odpovím si hned: Jasně, že nechtělo.



Nic by z toho neměl, navíc by si ušpinil oblečení. Špinavý dres Joss Didiba v duelu se Slováckem samozřejmě neřešil. Prát ho nebude. Když do něj PŘED rozehráním přímého kopu strčil protivník Vlastimil Daníček, následovala JEHO přirozená reakce. Výkřik, pád na zem s bolestivou grimasou a válení se, dokud si neověřil, že se celý „incident“ bude řešit a obránce soupeře neunikne trestu.

Že se tak na základě intervence Jany Adámkové u VARu opravdu stalo, je trapné, ostudné, alibistické, necitlivé. Leč nepřekvapivé. Šestadvacetiletý Kamerunec pak v klidu vstal a pokračoval bez jakékoliv zdravotní újmy ve hře. Zlín mohl proti deseti otočit výsledek z 0:1 na 2:1. Prý dostal „dělo“ střední intenzity. Světe div se, i tohle se dá z televize vyčíst…   

Mám pocit, že by Didiba ve snaze získat výhodu pro svůj tým sebou žuchnul, i kdybyste do něj strčili nafouklým papírovým pytlíkem (prázdným). Urostlý africký zadák s muskulaturou svalovce, který sám hraje na hraně pravidel a leckdy i za ní…Hm.

Takové chování fakt budeme donekonečna tolerovat?! Proč se z tvrdých chlapů stávají na hřišti slečinky?

Ano, tohle je (nejen) Didibova obžaloba. Ve Zlíně lídra defenzivy velebí, neboť jeho „hrdinský“ čin (mimochodem, celý konflikt vyprovokoval svým úderem do Daníčkovy ruky on) zachránil mužstvu body. Ale obecně pro fotbal je to špatná zpráva. Tento minipříběh krásně zapadl do skandálních verdiktů (video) rozhodčích ve druhém jarním kole. 

Aktivní Adámková, už je svými doporučeními pověstná. Před časem byla ze hřiště „uklizena“ k monitoru, odtud se moc ráda pasuje do role hlavního šéfa utkání. Bohužel jsem správně předpokládal, že Komise rozhodčích označí verdikt, pod nímž je ve finále podepsaný rozhodčí Petr Hocek, za správný. Klasika. Když to není až moc okatá chyba, své chráněnce přikryjeme…

Že se Jan Matoušek po hokejovém nedovoleném bránění plzeňského stopera Robina Hranáče zranil a bude asi pár týdnů mimo? Prostě se v souboji nezapřel, že? Červenou (za dvě žluté) měl rozhodně obdržet sparťan Jakub Pešek, jehož kouč Brian Priske radši v půli stáhnul z placu. To bylo nejlepší střídání, které ten den udělal.

Hned tři zápasy nejvyšší soutěže byly o víkendu zásadně ovlivněny špatnými výkony rozhodčích. Ale jede se dál.  Slečna Adámková má jistě minimálně dvě nominace na další víkend. A ti největší hromotluci v soutěži budou opět padat na trávník jako přezrálé hrušky.

Vstoupit do diskuse
19
Články odjinud


Články odjinud