Nahoře vidím Spartu a Třinec, zajímá mě Růžičkova přeměna | iSport.cz
17. září 2020 • 12:20

Nahoře vidím Spartu a Třinec, zajímá mě Růžičkova přeměna

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sezona bude mít jedno obrovské specifikum, COVID-19. Hodně záleží, jaký vývoj budou mít dál opatření, která pak mají dopad i na sport, takže i na hokej. Za mě je to zatím hodně zvláštní přístup politiků, kdy každou chvíli slyšíme něco jiného. Ročník extraligy můžou další jejich kroky ovlivnit určitě hodně, třeba i ukončit. Teď jsou velké nárůsty nemocných, mezi lidmi je blázinec, pro hokej může být radikální zpřísnění opatření fatální.České Budějovice měly karanténu už dvakrát a z pozice trenéra si absolutně nedovedu představit, jak to vypadá v reálu. A když vám onemocní pět, osm, deset hráčů i v sezoně? Obrovský zásah.

Kluby a trenéři si s tím musí poradit, vymyslet, jak situaci řešit, všichni se o to snaží. Ale každopádně bude mít nemoc velký vliv na každého sportovce. Vypadnete z tréninku, nějakou dobu se do kondice zase musíte dostávat. Je to problém z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.

Krátkodobě se pak může klidně smazat kvalitativní stránka jednotlivých týmů. Je jedno, v jaké fázi sezony vás problém postihne, ale nemoc vás oslabí. A když přijde šňůra porážek? Je extrémně nepříjemná. Působí na psychiku, pokaždé je těžké vyvést mužstvo z krize. Tím spíš to ale bude těžší, pokud je problém provázen karanténou a třeba horším průběhem nemoci.

Jsem hodně zvědavý, kolik kol se odehraje. Rozjela se první liga a už se přehazují zápasy. Zatím to nevypadá šíleně, ale jsou za námi teprve dvě kola. Jak to bude vypadat ve dvacátém? 

Dopředu neodhadneme, co přijde. Když zápas nestihnete dohrát za 40 dní, může být kontumovaný, v tu chvíli sportovní hledisko jde trochu stranou. Určitě má ale pro hokej smysl hrát, nejde odpískat jeden ročník. Je potřeba sezonu rozjet, držet ji, chtít ji dotáhnout, mít vítěze.

Jsem zvědavý na Hradec či Pardubice

Teď se nepadá, 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud