Neurážet, nekomentovat, nechat být. V extralize otravuje program na ochranu sudích | iSport.cz
Miroslav Horák
22. prosince 2017 • 22:08

Neurážet, nekomentovat, nechat být. V extralize otravuje program na ochranu sudích

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podle zaběhnutých pravidel jsou rozhodčí součástí hry. Má to logiku, nemá to realitu. Jestliže jsou sudí v hokejové extralize něčeho součástí, pak programu na vlastní ochranu. V pátek večer v Hradci Králové se arbitrům duel nepovedl. Pánové 9 a 60 (hlavní), 33 a 35 (čároví) vedli zápas stylem, že si stěžejní aktéři utkání nemohli být jisti, co se smí a co ne. Někde zvýšená agresivita prošla, na jiném místě nikoli. Icing? Ten měl včera velmi volný výklad. Co je faul, to byla kvízová otázka. Mastilo se to na obě strany, zprvu nechápal Hradec, později ani Olomouc. Hotový guláš.

Jaký bude výsledek toho všeho počínání? Mountfieldu přijde složenka na pokutu za urážlivé skandování, vše bude detailně popsáno v precizní tiskové zprávě, vyslané z velína soutěže. Pachatelé nepovedené šichty maximálně uslyší někde po straně ty, ty, ty.

Anebo kdo ví, možná utrpí jistou předvánoční srážku. Jenom se to nikdo nedozví.

Pruhovaní muži bez identity dostali unikátní podmínky k tomu, aby zápasy nekazili. Jmenovky na zádech dávno nemají, nastupují pod čísly, hokejisté ani trenéři jejich výkon nesmějí v den střetnutí komentovat. Pokud ano, zacvakají po deseti tisících, v případě ostřejších výroků mnohem víc.

 V choulostivé době zákopové války mezi pravidelnými zákazníky nejvyšší soutěže (čti fanoušky) a jejím ústředím tu poněkud zapáchá dvojí metr, až ukázkový. Leckteří arbitři si docela otevřeně nebo i bokem stěžují na absenci respektu ze strany českých hráčů či koučů, prý si k nim sportovci a jejich náčelníci moc dovolují.

Ono chování v bavlnce tomu dost napomáhá.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud