Idyla v Motoru jen na první pohled. Největší sponzor? Fanoušci | iSport.cz
22. července 2021 • 10:20

Idyla v Motoru jen na první pohled. Největší sponzor? Fanoušci

Vstoupit do diskuse
11
TOP VIDEA
Paráda, Lukáši! Famózní judista Krpálek získal pro Česko už třetí zlato z Tokia!
Fantazie! Češi mají druhé zlato, z tokijských peřejí ho vylovil kajakář Prskavec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sepětí mezi hokejovou organizací a fanoušky Českých Budějovic je jedno z nejpevnějších v extralize, možná nejsilnější vůbec. Skalní příznivci Motoru jsou skutečným mecenášem klubu, což prokázali před pár měsíci, kdy tři tisíce z nich odmítly vrátit peníze za nevyužité permanentky v minulé covidové sezoně. V konečném součtu šlo zhruba o dvacet milionů korun. To je v tuzemském klubovém hokeji obrovská suma.Pokud oddané publikum vezmeme jako jednu celistvou figuru, což jde, máme tu široko daleko největšího sponzora jihočeského oddílu. A je také pravdou, že bez klíčového příspěvku z obecenstva by Gulaš a spol. jen těžko mohli spřádat smělé plány na výsledkovou obrodu a únik z bahna, kam tým zapadl v minulé sezoně. Třeba proto, že by na Gulaše, Hrachovinu a další nová esa nebyly finance.

Informace o odchodu oficiálního generálního partnera přesto budí velké rozpaky, dohady i oprávněné obavy. Do klubové kasy nepřistane obvyklých sedm (možná i více) milionů, před čímž už dlouho dopředu ředitel Madety varoval. Přitom žádný křiklavý úsporný program u významné fabriky není do budoucna v plánu, ve firmě zkrátka usoudili, že si Motor její dotaci nezaslouží.

Na důvody vedení mlékárenské společnosti upozorňovalo už před půl rokem. Klíčovému sponzorovi vadilo, že vedení nepodniká dostatečné kroky pro výkonnostní zvrat v krutě se vyvíjející sezoně, deptalo ho, že nemá nejmenší možnost jakkoli zasáhnout do děje, jenž se rychle proměnil v černý scénář. Prý v Motoru neexistuje žádná vize do budoucna. Radši půjdeme do fotbalu, zaznělo rovněž z velínu Madety.

To není zrovna pozitivní signál pro Budějovice a okolí, kde po oznámení výrazných letních posil nastoupila nefalšovaná hokejová horečka. Úsměvy poněkud zamrzly.

Na jak dlouho, záleží na šéfech klubu, jejich rychlosti a šikovnosti, s jakou rozlité mléko uklidí.

Vstoupit do diskuse
11

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud