Slavia tvrdě narazila. Sparta by se měla zamyslet nad celkovou filozofií | iSport.cz
2. září 2019 • 19:20

Slavia tvrdě narazila. Sparta by se měla zamyslet nad celkovou filozofií

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největším překvapením kola je ztráta Slavie, která víceméně celý zápas hrála proti deseti. Ve Slezsku narazila již podruhé. Remizovala v Karviné, nyní i v problémech zmítající se Opavě. Po euforii z postupu do Ligy mistrů očividně nedokázala přepnout do módu všednosti a s náhradní sestavou, která o týden dřív tolik okouzlila s Bohemians, tvrdě narazila. Opava byla v jedenácti lidech lepším mužstvem. Po velmi pochybném vyloučení Jaroslava Svozila zase chytřejším mužstvem. Výkon Slavie byl slabý a absence mentálních vůdců – dle mého názoru Koláře, Bořila a Coufala – byla patrná. Na pozici brankáře nastoupil lídr všech oslav Přemysl Kovář a já se bál okamžiku, kdy bude muset řešit něco složitějšího. Přišlo to v nastavení…

Situaci předcházel prohraný souboj Jaroslava Zeleného, který v defenzivě jistě nepůsobí. Útočné snažení bylo bez pohybu, běžecké kvality a technicky nečekaně nepřesné. Schopnost zvládnout souboje jeden na jednoho byla prakticky nulová, průnikových překvapivých řešení poskrovnu, agresivita nedostatečná, a když se neujaly standardní situace ani snaha o překonání obrany střelbou z druhé vlny, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Držení míče nebylo proti kompaktnímu bloku Opavy nic platné.

Rád bych se zastavil u odchodu Alexe Krále. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík chce

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud