Žasnete? Já taky. Nároďák předvedl nejlepší výkon za poslední tři roky | iSport.cz
Ondřej Kuchař
11. května 2019 • 00:08

Žasnete? Já taky. Nároďák předvedl nejlepší výkon za poslední tři roky

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Atalanta - PSG 1:2. Neskutečný obrat v závěru, Pařížané postupují
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten večer měl všechno. Napětí, emoce, parádní góly. A velké vítězství. Češi předvedli snový vstup do mistrovství světa. Ukázali obrovskou touhu, srdce i kvalitu. Ukázali, že dokážou držet plán. Soupeře s 19 borci z NHL přehráli. Jednoznačně. Český hokejový národ je právem na nohou. Úvodní výkon je velkým příslibem, ale taky závazkem k těm dalším.V Brně porazili Švédy 3:0. Z Moravy si na Slovensko přivezli noty. Vyzkoušeli si, co na nabušeného soupeře platí. Na druhou stranu jste si ale říkali, že to byla pořád jen příprava a korunkáři neodevzdali všechno. Ponaučí se a vstup do šampionátu zvládnou. Prohrát podruhé v týdnu s Říhovou družinou? Málo pravděpodobné.

Jenže… vítězná osnova zabrala znovu.

Nástup, jaký Češi předvedli, jsem od nich už léta neviděl. Švédy zaskočili jejich obvyklými vlastními zbraněmi: rychlostí, vysokým napadáním, tlakem do brány. Byli nahecovaní, natěšení. V parádní atmosféře „domácího“ mistrovství soka utavili. Trenér Miloš Říha po utkání přiznal, že musel brutální aktivitu svých vyvolených krotit. A udělal to dobře.

Gólová radost Dominika Kubalíka v utkání se Švédskem
Gólová radost Dominika Kubalíka v utkání se Švédskem

Tým se nesložil ani po hluché tříminutovce na startu druhé třetiny. Po krátkém výpadku z rytmu se znovu rychle vrátili k vlastní písničce. Předvedli neuvěřitelně disciplinovaný výkon. Nejsem příznivcem velkých výroků, ale lepší představení nároďák za poslední tři roky nezahrál.

Jediným minusem byly občasné díry v obraně, hrubky beků. V útočné fázi ale parta kolem kapitána Jakuba Voráčka předvedla skvělý výkon, ač se forvardi museli ve střídáních při nekompletních čtyřech lajnách všelikaj točit. Zvládli to. S příjezdem Radka Faksy půjde kvalita ještě o kousíček nahoru. Nikdo z devatenácti hráčů, kteří do duelu zasáhli, nepropadnul. Ať byla na ledě kterákoli pětka, dokázala Švédy zmáčknout.

Už za pár hodin ale čeká Říhovce další zápas. Prvním úžasným výkonem si na sebe upletli řádný bič. Sebevědomí půjde nahoru, pokora ale musí zůstat. Teď musí zapůsobit také kouč. Se svým týmem ale ukázal potenciál netušených možností.

Góly

Domácí: 01:55. J. Vrána, 36:36. D. Kubalík, 40:33. Frolík, 55:50. J. Vrána, 59:05. Jan Kovář

Hosté: 20:24. Hörnqvist, 23:01. Lindblom

Sestavy

Domácí: Bartošák (Hrubec) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Jaškin, Chytil, Palát – J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík – T. Zohorna, Řepík.

Hosté: H. Lundqvist (Enroth) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), E. Gustafsson, Ekholm (A), M. Pettersson, Hägg – Hörnqvist (A), E. Pettersson, W. Nylander – E. Lindholm, A. Kempe, Lindblom – Bratt, Lander, Eriksson – Rasmussen, Krüger, M. Kempe.

Rozhodčí

Gofman, Iverson – Hancock, Sormunen

Stadion

Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava

Návštěva

8723 diváků

Z V VP PP P Skóre B

EUFORIE! Češi slaví první výhru na MS, fanoušci bláznili před halou

Kdo je NEJ fešák repre? Zeptali jsme se fanoušků před zápasem se Švédskem

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud