Případ JÁGR: Proč neskončí? Ztrapňuje se! Ehm… Tak určitě | iSport.cz
Ondřej Kuchař
12. ledna 2020 • 22:28

Případ JÁGR: Proč neskončí? Ztrapňuje se! Ehm… Tak určitě

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba posledních deset let se část fanoušků dokola ptá, proč už se na to hraní ten Jágr nevykašle. Má to zapotřebí se ještě v tomhle věku ztrapňovat? Vždyť už na to stejně nemá… Sami to ze svého okolí asi znáte. Zápasem se Spartou vyslala legenda další vzkaz všem posměváčkům a rádoby expertům.V zámoří o svém umu přesvědčil i po čtyřicítce, v Česku ale legenda místo uznání často slýchá zpochybňování své nesporné geniality. Proč tomu tak je? Proč si někteří Češi neváží, že mají doma jednoho z nejlepších hokejistů všech dob? Proč si neužívají, že ještě stále můžou vidět jeho kouzla?

Pochybovače umlčel už nesčetněkrát. Když se úspěšně vrátil z Ruska do NHL, když se po čtyřicítce báječně rozehrál na Floridě, nebo loni na jaře, kdy v baráži o extraligu trefil deset gólů v 11 zápasech. S větrnými mlýny bojuje pořád. I když možná ani nebojuje, je mu to totiž jedno.

Co ale předvedl v neděli na Spartě, to se opravdu zapíše do hokejové kroniky. Ve svých téměř 48 letech se postavil na led, po šesti týdnech bez hokeje. Aniž by absolvoval jediný společný trénink s celým týmem. A stejně dominoval. Zase. Zaslouží si potlesk a uznání. Od všech.

Osobně jsem na jeho show hleděl v němém úžasu. Zároveň to však svým způsobem vnímám i jako obžalobu extraligy. Jágr je génius, brzy mu ale bude padesát. Ano, padesát let! Jak je vůbec možné, že se stále dovede takhle prosazovat? Je výjimečný, sám však po utkání řekl, že ho vlastně jen odchodil. A měl krutou pravdu.

Pokud jste tak ještě neudělali, podívejte se na sestřih jeho čtyř kanadských bodů, které večer posbíral. První asistence: v přesilovce rukou dirigoval spoluhráče, narýsoval akci, po níž padl gól. Druhé áčko bylo ještě zajímavější… Ač už nedisponuje ani pětinovou rychlostí jako soupeři, dokáže ji nahradit jinak. A tak si v pohodě počká, až kolem pojede protihráč, svou dlouhou holí mu puk sebere, rozehraje ho a… raduje se z dalšího gólu.

Dvě trefy přímo z jeho dílny pak ani komentář nepotřebují. Místo rychlého dostoupení ho nechala bránící čtyřka udělat typický manévr od mantinelu na osu hřiště, napodruhé zase stál Jágr na správném místě a jen zametl puk do kasy. Svou šikovností, čtením hry a obrovskou touhou dal sparťanům a celému Česku další lekci.

Znovu uhranul fanoušky. Jako to dělá už 30 let.

SESTŘIH: Sparta - Kladno 4:8. Domácí vedli o dvě branky, pak nastal velký obrat, dvakrát se trefil Jágr

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud