Kouzlo krále Conora. McGregor prožil filmový příběh, může se teď změnit? | iSport.cz
26. ledna 2020 • 04:50

Kouzlo krále Conora. McGregor prožil filmový příběh, může se teď změnit?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Leeds nabízí za Stancia cca 200 miliónů! Tvrdík reagoval na Twitteru: Hezká starost!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to boom! Ale ne každému je po chuti... Fanoušek tradičních sportů se možná poslední roky podivuje nad tím, jak prudce stoupl zájem o smíšená bojová umění, tedy MMA. Nyní lze předpokládat, že progres bude pokračovat. Čím to? Vrátil se král novodobých gladiátorů, irský bouřlivák Conor McGregor. A nikdo jiný neumí tak přikládat pod kotlem popularity nového sportovního fenoménu než právě on. Už sám návrat o minulém víkendu stál za to.Suverénní vítězství technickým knockoutem nad Američanem Donaldem Cerronem během pouhých čtyřiceti vteřin. Nebylo o čem pochybovat, nejslavnější dravec mezi bojovníky je zpět! A svět mu zase leží u nohou. Ne, není to přehnaná fráze. Málokterý sportovec si dokáže vykřičet pozornost planety jako právě McGregor.

Když v březnu minulého roku ohlásil na Twitteru konec sportovní kariéry, krátký příspěvek získal podobnou odezvu jako zprávy krále této sociální sítě Donalda Trumpa . Vlastně i o něco větší. Americký prezident má přitom bezmála šedesát milionů sledujících, zatímco irský válečník necelých osm. Tak mimořádný vliv má tenhle kontroverzní chlápek. Není proto divu, že jeho úspěšnému comebacku tleskají všichni fanoušci bojových sportů. Jedno je tím totiž dané: bude rušno, rozhodně žádná nuda.

Čím si vlastně McGregor vybudoval takové postavení? Nebylo to hned, ale i tak velmi rychle. A jedná se doslova o filmový příběh.

Jako malý býval nadšeným fanouškem fotbalového klubu Manchester United a chtěl se jednou také stát „rudým ďáblem“. Kvůli menšímu vzrůstu býval ale ve škole často obětí šikany. Právě proto se ve dvanácti letech začal věnovat boxu a od něj byl už jen krůček k MMA. V roce 2006, když mu bylo osmnáct, začal pracovat jako instalatér. Brzy mu však došlo, že takhle skončit nechce.

„Jestli děláš něco, čemu nevěříš a nemáš pro to vášeň, nemá to smysl," pronesl v talkshow Conana O‘Briena. „Před lety jsem o pauze na oběd seděl v dodávce, venku

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud