Akime, hoď ho do stroje. Litvínov v honbě za záchranou zabral | iSport.cz
Pavel Bárta
28. ledna 2020 • 21:54

Akime, hoď ho do stroje. Litvínov v honbě za záchranou zabral

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po čistce v kádru Litvínov zabral. A v pravý čas. Z uplynulého víkendu urval čtyři body a to se ještě v neděli v Brně o dva vlastní nekázní připravil. Následně doma skolil Plzeň, s níž padl osmkrát za předchozích devět utkání.S blížícím se závěrem základní části není a nebude o překvapivé výsledky nouze. Ovšem je to hlavně tím, že proud sílí a tonoucí se snaží chytit každého klacku. Namočené kluby třesou kasičkami, shánějí, kde se dá a narychlo importovaným posilám jsou ochotny zaplatit stejné peníze, jaké by je normálně stály za celou sezonu. Jenom když přijdou. Hlavně zachránit, co se ještě dá.

Akime, hoď ho do stroje, jako by zavelel asi trenér Vladimír Kýhos, než vyslal obránce Aliua na jednu z přesilovek. Nigerijský rodák s kanadským pasem pak obstaral zlomový gól na 3:1, byť za přispění teče Adama Jánošíka, jehož Litvínov nedávno vyhandloval s Plzní za Michala Moravčíka. Další cizinec v kádru ještě předtím na jednu branku přihrál a další na čáře vlastním tělem chytil.

Aliu a další ničím nezatížené posily jsou přesně tím, co Litvínov potřeboval. Stejně jako petardu na probuzení v podobě rozchodu se třemi zavedenými hráči – Kašparem, Mikúšem a Kubátem. Poněkud zatuchlá kabina si o průvan říkala. Situace si žádala otřást strnulostí a pohodlím hráčů, kterým možná připadalo, že mají svoje až moc jisté, za často luxusní smlouvy neodevzdávali, co by měli a co se očekává. Pro další to mohlo být přinejmenším varování, aby se víc snažili.

Možná, že na Hlinkově stadionu měli k radikálním řezům najít odvahu už dřív. Ale hlavně, že se k nim rozhoupali. To Litvínovu uchovává naději.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud