Akime, hoď ho do stroje. Litvínov v honbě za záchranou zabral | iSport.cz
Pavel Bárta
28. ledna 2020 • 21:54

Akime, hoď ho do stroje. Litvínov v honbě za záchranou zabral

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč může Slavia zvládnout odvetu lépe? Je Kolář nenahraditelný?
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po čistce v kádru Litvínov zabral. A v pravý čas. Z uplynulého víkendu urval čtyři body a to se ještě v neděli v Brně o dva vlastní nekázní připravil. Následně doma skolil Plzeň, s níž padl osmkrát za předchozích devět utkání.S blížícím se závěrem základní části není a nebude o překvapivé výsledky nouze. Ovšem je to hlavně tím, že proud sílí a tonoucí se snaží chytit každého klacku. Namočené kluby třesou kasičkami, shánějí, kde se dá a narychlo importovaným posilám jsou ochotny zaplatit stejné peníze, jaké by je normálně stály za celou sezonu. Jenom když přijdou. Hlavně zachránit, co se ještě dá.

Akime, hoď ho do stroje, jako by zavelel asi trenér Vladimír Kýhos, než vyslal obránce Aliua na jednu z přesilovek. Nigerijský rodák s kanadským pasem pak obstaral zlomový gól na 3:1, byť za přispění teče Adama Jánošíka, jehož Litvínov nedávno vyhandloval s Plzní za Michala Moravčíka . Další cizinec v kádru ještě předtím na jednu branku přihrál a další na čáře vlastním tělem chytil.

Aliu a další ničím nezatížené posily jsou přesně tím, co Litvínov potřeboval. Stejně jako petardu na probuzení v podobě rozchodu se třemi zavedenými hráči – Kašparem , Mikúšem a Kubátem. Poněkud zatuchlá kabina si o průvan říkala. Situace si žádala otřást strnulostí a pohodlím hráčů, kterým možná připadalo, že mají svoje až moc jisté, za často luxusní smlouvy neodevzdávali, co by měli a co se očekává. Pro další to mohlo být přinejmenším varování, aby se víc snažili.

Možná, že na Hlinkově stadionu měli k radikálním řezům najít odvahu už dřív. Ale hlavně, že se k nim rozhoupali. To Litvínovu uchovává naději.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud