Pavel Hartman
Premium
12. dubna 2021 • 14:30

Zrotovaná Slavia svlékla Spartu donaha. Vrba a spol. se musí poučit

Vstoupit do diskuse
16
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Pavel Vrba před derby upozorňoval, že vážné prověrky jeho Sparty přijdou až v zápasech se Slavií a s Plzní. Zužme to jen na první variantu, protože hra Viktoria Plzeň momentálně nemá top evropské parametry. A cíl Sparty, který opakovaně deklaroval i nový kouč Vrba, je dostat se do roka a půl (teď už je to méně) do Ligy mistrů.Jak tedy vyzněla jediná reálná konfrontace, kterou na jaře Letenští podstoupí?

Svlékla Spartu donaha.

Mnozí sparťané byli před utkáním v Edenu namlsaní brankovou smrští s Pavlem Vrbou na lavičce. 26 gólů v 8 zápasech vypadá opravdu krásně. Je to průměr přes tři branky na utkání.

Vždycky se ale musíte podívat pod povrch, protože lesklý obal může mást. Tak tedy 9 gólů z této porce ukrojily standardní situace (5 penalt, 3 rohy, 1 přímý kop), 2 góly si dal soupeř s pomocí dětinských kiksů sám.

A hlavně – při rozboru musíte vždy koukat na to, komu jste trefy nasázeli. Tedy jaká kvalita proti vám stála.

Když vstřelíte sedm kulí do sítě teplického mužstva, jehož týmové bránění či presink neměly na Letné úroveň snad ani okresního přeboru, musíte si říct: „OK, ale tohle není měřítko. Sok nám dopřál spoustu prostoru a času.“

Zároveň měly být pro Spartu varováním souboje v Českých Budějovicích nebo s Baníkem Ostrava v tuzemském poháru. Oba protivníci vyrukovali proti Letenským s těsnějším a vysunutějším napadáním. Výsledek? Sparťané vyšli na jihu Čech střelecky naprázdno (víc brankových příležitostí si vytvořili Jihočeši) a Baník vyřadili brankou z penalty, kterou způsobil fatálním zkratem mladíček Kaloč.

Bylo jasné, že slávistický presink bude ještě kvalitnější, než předvedly Budějovice a Ostrava. Neplatilo to v úvodních patnácti minutách, a tak Sparta sahala po gólu. Jenže poté, nejspíš na zásah trenéra Jindřicha Trpišovského, červenobílí začali lépe napadat sparťanskou rozehrávku, zejména blíže dostupovali Davida Pavelku, a od té chvíle měli zápas pod kontrolou.

Upozorňoval jsem na to ve speciálním Rentgenu před derby na isport.cz, takže nejsem generálem po bitvě.

RENTGEN před derby: Slavia těží z presinku, Sparta řádí při standardkách
Video se připravuje ...

Ale zpět do Edenu.

Sparťané tam totiž nenabídli jiný koncept rozehrávky, respektive útočných akcí. Ve druhé půli pak prakticky dělali slávistům jen křoví.

Příčiny jsou hlubší.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
16
Články odjinud


Články odjinud