TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

V éře Jaroslava Šilhavého si Slavia připsala první ligovou porážku a její série se zastavila na 36 zápasech bez prohry. Jednou to přijít muselo, a není náhoda, že zrovna se Slovanem Liberec.Slávisté mají nepochybně větší individuální kvalitu než Liberec. Přesto ji nedokázali zužitkovat ze tří důvodů.

Zaprvé, výborná taktika Jindřicha Trpišovského. Obrannou linii vysunul hodně vysoko (byť si ji on sám představoval ještě výš) a donutil hrát Slavii jinak, více do běhu, více do prostoru.

„Sešívaní“ se najednou nemohli tak často spolehnout na dlouhé míče, které by ze vzduchu sbíral Milan Škoda. Museli hrát balony za obranu, zároveň ale nedokázali lépe využít rychlého Jana Sýkoru. Když se totiž podařilo náběhy načasovat Van Burenovi či Škodovi, byli ihned dostoupeni libereckými obránci.

Zúžené hřiště navíc slávisty připravilo ve středu pole o čas pro přípravnou fázi. To byla podle Trpišovského nejdůležitější věc, na které stála jeho taktika.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:2. Domácí přišli o rekordní neporazitelnost
720p 360p

Zadruhé, výkon brankáře Ondřeje Koláře. Liberečtí nebyli bezchybní, vzadu měli mezery a pustili slávisty do několika šancí. Jenže mezi tyčemi stál chlapík, jenž uměl vytáhnout spoustu zákroků. A nejen to. Skvěle četl hru. Vysunutou obranu vždy podpořil včasným výběhem. Nebál se ani složitější rozehrávky na krátko. A to i v situacích, které by devadesát procent brankářů v české lize řešilo dlouhým odkopem.

Slavia - Liberec: Bořilovu dělovku vytáhl na roh skvělý Kolář
720p 360p

Zatřetí, výkon Ondřeje Kúdely. Jeho pohyb, sprinty dozadu a vyhrané souboje musely útočníky „červenobílých“ přivádět k šílenství. I u něj platí, že se situace snaží řešit konstruktivně. Je to prvek, který Trpišovský po své obraně vyžaduje, zcela odmítá zbrklé nákopy na náhodu.

Není tedy překvapením, že slávistickou sérii utnul zrovna Liberec. Je to tým, jak správně poznamenal Trpišovský na tiskové konferenci, který „může porazit kohokoliv a zároveň prohrát s kýmkoliv“. Což má jednoduché vysvětlení: spolu se sportovním ředitelem Janem Nezmarem stavějí půlrok co půlrok, a za minimální prostředky, prakticky nové mužstvo. A přesto umí hráčům vštěpovat jisté principy a návyky, vtisknout mu tvář. Limitem je individuální kvalita kádru, která může leckdy rozhodovat zápasy.

A teď si představte, kdyby duo Trpišovský–Nezmar mělo finanční možnosti jako třeba Slavia…

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze