TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V éře Jaroslava Šilhavého si Slavia připsala první ligovou porážku a její série se zastavila na 36 zápasech bez prohry. Jednou to přijít muselo, a není náhoda, že zrovna se Slovanem Liberec.Slávisté mají nepochybně větší individuální kvalitu než Liberec. Přesto ji nedokázali zužitkovat ze tří důvodů.

Zaprvé, výborná taktika Jindřicha Trpišovského. Obrannou linii vysunul hodně vysoko (byť si ji on sám představoval ještě výš) a donutil hrát Slavii jinak, více do běhu, více do prostoru.

„Sešívaní“ se najednou nemohli tak často spolehnout na dlouhé míče, které by ze vzduchu sbíral Milan Škoda. Museli hrát balony za obranu, zároveň ale nedokázali lépe využít rychlého Jana Sýkoru. Když se totiž podařilo náběhy načasovat Van Burenovi či Škodovi, byli ihned dostoupeni libereckými obránci.

Zúžené hřiště navíc slávisty připravilo ve středu pole o čas pro přípravnou fázi. To byla podle Trpišovského nejdůležitější věc, na které stála jeho taktika.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:2. Domácí přišli o rekordní neporazitelnost
720p 360p

Zadruhé, výkon brankáře Ondřeje Koláře. Liberečtí nebyli bezchybní, vzadu měli mezery a pustili slávisty do několika šancí. Jenže mezi tyčemi stál chlapík, jenž uměl vytáhnout spoustu zákroků. A nejen to. Skvěle četl hru. Vysunutou obranu vždy podpořil včasným výběhem. Nebál se ani složitější rozehrávky na krátko. A to i v situacích, které by devadesát procent brankářů v české lize řešilo dlouhým odkopem.

Slavia - Liberec: Bořilovu dělovku vytáhl na roh skvělý Kolář
720p 360p

Zatřetí, výkon Ondřeje Kúdely. Jeho pohyb, sprinty dozadu a vyhrané souboje musely útočníky „červenobílých“ přivádět k šílenství. I u něj platí, že se situace snaží řešit konstruktivně. Je to prvek, který Trpišovský po své obraně vyžaduje, zcela odmítá zbrklé nákopy na náhodu.

Není tedy překvapením, že slávistickou sérii utnul zrovna Liberec. Je to tým, jak správně poznamenal Trpišovský na tiskové konferenci, který „může porazit kohokoliv a zároveň prohrát s kýmkoliv“. Což má jednoduché vysvětlení: spolu se sportovním ředitelem Janem Nezmarem stavějí půlrok co půlrok, a za minimální prostředky, prakticky nové mužstvo. A přesto umí hráčům vštěpovat jisté principy a návyky, vtisknout mu tvář. Limitem je individuální kvalita kádru, která může leckdy rozhodovat zápasy.

A teď si představte, kdyby duo Trpišovský–Nezmar mělo finanční možnosti jako třeba Slavia…

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze