Pavel Ryšavý
13. února 2018 • 05:15

Tragédie pro Gulaše, průšvih pro celou reprezentaci. Eso je pryč

TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

Společenský pohled praví, že chlapi nepláčou. Tím spíš hokejisté. Drsňáci, zarostlí vousáči, ke kterým slzy nepatří. Jenže to není pravda. Vidět, co osud zase připravil pro Milana Gulaše, bolelo. A ještě víc, když jste cítili to jeho vnitřní zklamání podpořené zalitýma očima. Chlapi pláčou totiž taky, když mají dobrý důvod. On ho měl. Olympiáda skončila dřív, než začala.Tisíckrát si můžete říkat, jak je to jenom sport, že chleba levnější nebude. Jenže tohle je zkrátka velká osobní tragédie. Milan Gulaš si poranil koleno v nic neřešící přípravě s Finskem. Má natržený vaz, dva měsíce musí na hokej zapomenout. Tedy i na olympiádu. Ve 32 letech měl možná poslední možnost, jak se na ní ukázat. Nikdy nebyl na velké akci, vždycky ho o ni něco připravilo. Buď na poslední chvíli nemoc, nebo na mistrovství světa odjel jako náhradník na čekačce, který se nakonec do týmu nedostal. Byl tam, ale nehrál.

A teď tohle.

Osud někdy dovede být pěkná bestie.

Navíc nejde jenom o jeho příběh. Absenci plzeňského lídra ucítí i celý tým. Milan Gulaš vyspěl v dominantního hráče. Když budete hledat v extralize hokejistu, který nejvíc dominuje, vždycky skončíte u něj. Martin Erat sice táhne silou své osobnosti Kometu, jenže Gulašův herní příspěvek umí být ještě vyšší. Je produktivní, v životní formě, na vrcholu sil. Umí chystat šance pro své parťáky, svým důrazem vybudit tým, strhnout ostatní, aby si víc věřili.

Patří přesně do nedostatkové kolonky hokejistů, kteří zvedají spoluhráče kolem sebe. Svoje o tom ví Tomáš Mertl, potvrdí to Dominik Kubalík, když vedle něj nastoupil za národní tým na akci ve Finsku a vlastně každý, kdo někdy viděl v sezoně Plzeň. Z Gulaše cítíte, jak moc je nasáklý jiným myšlením. Tohle všechno jsou plusové body, proč musel být v olympijské nominaci.

Najednou to jsou ale velké mínusy, které reprezentace ztrácí.

Přípravný zápas proti Finům odehrála česká reprezentace na malém stadionu v Soulu pro 1 200 diváků
Přípravný zápas proti Finům odehrála česká reprezentace na malém stadionu v Soulu pro 1 200 diváků

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze