V čem je IIHF sto let za opicemi? Na ZOH chybí rozšířené statistiky | iSport.cz
Pavel Ryšavý
17. února 2018 • 18:12

V čem je IIHF sto let za opicemi? Na ZOH chybí rozšířené statistiky

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žijeme v době, kdy se hokej pozvolna mění i na souboje analytických mozků a programů. Nemusíte s tím souhlasit, ale je zkrátka fakt, že tohle prostředí spěje do bodu, kdy se dá všechno spočítat, nějak odůvodnit a hledají se různé vzorce které dění na ledě popíší. Hrajte Fantasy hokej na ZOH zde >>Pokud sledujete NHL, není problém si filtrovat jakákoliv data. Moderní statistiky, i ty, řekněme staromódní, na které neplatí žádné poučky, co se s čím sčítá, odečítá, případně dělí, násobí a mocní. Jen klasické čárkování momentů, které se na ledě udály.

A teď sedíte na olympijském turnaji, který je důležitou akcí pro Mezinárodní hokejovou federaci, když sem jezdili hráči z NHL, tak to byla značka s puncem blýskavého zlatého pokladu. Jenže jste na tom úplně stejně jako na mistrovství světa. Pokud vás zajímají i ty nejzákladnější statistiky, tedy zblokované střely, hity, tak si nechte zdát. Smůla. Vítejte v pravěku! Leda, že si vezmete tužku a budete si je čárkovat sami, jinak jste bez šance.

Autorem rozhodujícího nájezdu byl útočník Jan Kovář
Autorem rozhodujícího nájezdu byl útočník Jan Kovář

A co hůř, chtít tady třeba počty střel v přesilovkách, vědět, kolik na nich hráč XY odehrál času, kdo chodil nejvíc na oslabení, v jakých situacích hráč bodoval nejvíc? No tak to si připadáte asi tak, jako kdybyste stáli na bitvě u Sudoměře vedle Jana Žižky a tázali se ho, ze které strany vyjedou na ty prohnané křižáky tanky.

Takže když vám skončí zápas Česka s Kanadou, víte, že hráči po sobě šli. Podle dojmu můžete usoudit, že kanadská rota byla o něco ostřejší. Jenže to taky může být úplně naopak.

Kdyby na IIHF náhodou nevěděli, kam nalít nějaký ten švýcarský čtvrtmilionek, tak tohle by byl docela dobrý nápad.

Góly

Domácí: 01:13. Raymond, 13:30. R. Bourque

Hosté: 06:52. D. Kubalík, 20:25. Jordán, 65:00. Jan Kovář

Sestavy

Domácí: Scrivens (Poulin) – Lee (A), M. Robinson, Ch. Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Elliott – R. Bourque (A), Brulé, Roy – Raymond, Kelly (C), Thomas – Wolski, Ebbett (A), Kozun – Klinkhammer, O'Dell, Lapierre – Vey. Trenér: Willie Desjardins.

Hosté: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Jordán, Kundrátek, O. Němec – D. Kubalík (A), Jan Kovář (C), M. Erat – Červenka, Mertl, Martin Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – T. Zohorna. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí

Roman Gofman (RUS), Anssi Salonen (FIN) – Gleb Lazarev (RUS), Judson Ritter (USA)

Stadion

Hockey Centre Kangnung, Kangwon (kapacita: 10 000 míst)

Návštěva

6 731 (67 % celkové kapacity) diváků

Skupina A

Z V VP PP P Skóre B
1. Česko 3 2 1 0 0 9:4 8
2. Kanada 3 2 0 1 0 11:4 7
3. Švýcarsko 3 1 0 0 2 10:9 3
4. Jižní Korea 3 0 0 0 3 1:14 0

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud