Pešán má u reprezentace stejný start jako Říha. Pozitivní | iSport.cz
Pavel Ryšavý
14. června 2019 • 13:04

Pešán má u reprezentace stejný start jako Říha. Pozitivní

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Víceméně bylo jasné, že Filip Pešán na pozici trenéra reprezentace míří, dříve nebo později měla být jeho. Nakonec to bude za rok. Přijde mi hodně důstojné, že se taková věc oznámí ve velkém předstihu. Zabrání se tím spekulacím, plus takové gesto zavání koncepcí, že český hokej ví, kam chce jít. Schopnosti v extralize ukázal, ať je vytáhne i na mezinárodním fóru, má to logiku.Jen jsem zvědavý, jestli rétorika Filipa Pešána zůstane stejná. Trochu mi jeho oficiální uvedení do funkce připomíná nástup Miloše Říhy. Ten taky nejdřív rozdával pozitivní náladu a přesvědčoval, jak chce na všechny navazovat. Po pár měsících se ale opevnil na svém hradu, získal jistotu, sejmul extraligu, že není kvalitní, plus to nandal svým předchůdcům, že teprve teď se u reprezentace pracuje. Cítili jste, že upřímný byl až časem.

Myslím, že Filip Pešán je na tom v jedné věci podobně. Taky nechce vjet bagrem do obchodu s porcelánem. Nejdřív okoukne regály a těžkou techniku parkuje za rohem. Jeho styl práce nese výsledky. Ale měla by být jiná než u Slavomíra Lenera, kterému už evidentně po dlouhých letech došla šťáva. Jeho. V něčem nová.

Pravdou je, že český hokej neumírá. Má kvalitní hráče do 23 let, které čekají nejlepší roky. Cílem by ale mělo být, aby talentovaný mládenec neměl pocit, že hokejově vyroste všude jinde než doma. Není náhoda, že jen zlomek těch nejlepších zůstává v Česku. Tohle by bylo fajn změnit a potěšilo by, kdybyste jednou (brzy) slyšeli jak. Ideálně právě od Filipa Pešána.

Pešán má být za rok trenérem reprezentace. Popsal spolupráci s Říhou i Lenerem

Pešán je dobrá volba, shodují se hokejové hvězdy. Slyším na něj chválu, říká Frolík
Video patří k placenému obsahu

Po vzoru dalších vyspělých zemí Filip Pešán už rok dopředu oznámil, že se stane trenérem národního týmu
Po vzoru dalších vyspělých zemí Filip Pešán už rok dopředu oznámil, že se stane trenérem národního týmu

 
Články odjinud


Články odjinud