Pavel Ryšavý
14. června 2019 • 13:04

Pešán má u reprezentace stejný start jako Říha. Pozitivní

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul
Brno - Zlín: Nejvěrnější masochisti! Transparent fans Zbrojovky vůči vedení klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Víceméně bylo jasné, že Filip Pešán na pozici trenéra reprezentace míří, dříve nebo později měla být jeho. Nakonec to bude za rok. Přijde mi hodně důstojné, že se taková věc oznámí ve velkém předstihu. Zabrání se tím spekulacím, plus takové gesto zavání koncepcí, že český hokej ví, kam chce jít. Schopnosti v extralize ukázal, ať je vytáhne i na mezinárodním fóru, má to logiku.Jen jsem zvědavý, jestli rétorika Filipa Pešána zůstane stejná. Trochu mi jeho oficiální uvedení do funkce připomíná nástup Miloše  Říhy . Ten taky nejdřív rozdával pozitivní náladu a přesvědčoval, jak chce na všechny navazovat. Po pár měsících se ale opevnil na svém hradu, získal jistotu, sejmul extraligu, že není kvalitní, plus to nandal svým předchůdcům, že teprve teď se u reprezentace pracuje. Cítili jste, že upřímný byl až časem.

Myslím, že Filip Pešán je na tom v jedné věci podobně. Taky nechce vjet bagrem do obchodu s porcelánem. Nejdřív okoukne regály a těžkou techniku parkuje za rohem. Jeho styl práce nese výsledky. Ale měla by být jiná než u Slavomíra Lenera , kterému už evidentně po dlouhých letech došla šťáva. Jeho. V něčem nová.

Pravdou je, že český hokej neumírá. Má kvalitní hráče do 23 let, které čekají nejlepší roky. Cílem by ale mělo být, aby talentovaný mládenec neměl pocit, že hokejově vyroste všude jinde než doma. Není náhoda, že jen zlomek těch nejlepších zůstává v Česku. Tohle by bylo fajn změnit a potěšilo by, kdybyste jednou (brzy) slyšeli jak. Ideálně právě od Filipa Pešána.

Pešán má být za rok trenérem reprezentace. Popsal spolupráci s Říhou i Lenerem
Video se připravuje ...

Pešán je dobrá volba, shodují se hokejové hvězdy. Slyším na něj chválu, říká Frolík
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Po vzoru dalších vyspělých zemí Filip Pešán už rok dopředu oznámil, že se stane trenérem národního týmu
Po vzoru dalších vyspělých zemí Filip Pešán už rok dopředu oznámil, že se stane trenérem národního týmu

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud