Důvod, proč by Seattle nemusel vzít Voráčka: prostor pod platovým stropem | iSport.cz
19. července 2021 • 17:11

Důvod, proč by Seattle nemusel vzít Voráčka: prostor pod platovým stropem

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Vrba: Kvalitní kádr? Je to pravda! Höjer bude zpátky zhruba v lednu
Liberec - Sparta: Karabec i Hložek přešli přes čtyři soupeře, famózní gól! 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejcennější v NHL je... Teď zkuste doplnit. Crosby? Ovečkin? Kučerov? McDavid? Čtyřikrát ne. Nejcennější v současné době je prostor pod platovým stropem. Pokud ho máte, můžete budovat tým, nabírat talenty, kterým porostou kontrakty, zlepšujete se. Když už prostor nemáte, oslabujete, abyste ho měli.Přesně proto je jasné, že Seattle nepůjde na hranu 81,5 milionu dolarů, kterou vymezuje platové maximum. Rozumnější je mít minimálně 10 milionů rezervu. To je taky jeden z důvodů, proč by Kraken i nemuseli mít na radaru Jakuba Voráčka s gáží 8,25 milionu ročně.

Ron Francis bude určitě stavět tým tak, aby rovnou mohl jít do play off, ať se mu povede něco podobného jako Vegas, tedy z nuly za dobrými výsledky. Bude potřebovat i tvář, lídra. Ovšem při vší úctě, do téhle role Voráček nikdy v NHL nedorostl, tak ho vnímáme jen doma.

Navíc smlouvu bude mít ještě tři roky, což by Seattle vrhlo do rizikové pozice, že velkou část stropu zabere hráč, který půjde postupně dolů. Kolem peněz se výběr bude točit hodně. Třeba na první pohled extrémní lákadlo Carey Price? Je mu sice čtyřiatřicet, ze stropu bude krájet ještě pět let 10,5 milionu ročně. Jenže je to PRICE! V play off zase dokázal, že umí tým táhnout sám. Montreal ho ale vystaví Seattlu, protože má brankář ve smlouvě na toto léto podpisový bonus 11 milionů. Jde o jednorázovou částku, kterou mu jeho zaměstnavatel musí vyplatit. Canadiens věří, že je to nad možnosti nového klubu.

Byla by zábava, kdyby nebylo...

Jakub Voráček v dubnovém zápase Philadelphie s New Jersey
Jakub Voráček v dubnovém zápase Philadelphie s New Jersey

Vstoupit do diskuse
1

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud