Odstavení Rolinka a ultimátum pro hráče Pardubic? Je to zoufalý krok! | iSport.cz
27. září 2019 • 13:00

Odstavení Rolinka a ultimátum pro hráče Pardubic? Je to zoufalý krok!

Autor: Radek Duda
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Musím se vám přiznat, že mě nadzvedl způsob, jakým v Pardubicích odstavili Tomáše Rolinka, který se měl minulý týden před odjezdem na utkání do Litvínova dozvědět od trenéra Lubiny, že nikam nejede a zůstává doma. Neřeknu, kdyby Dynamo mělo adekvátní náhradu, budu tomu rozumět. Ale to B ze strany Pardubic tam absolutně není. Tohle jednání mi hlava nebere.Největším problémem českých trenérů je jejich vnitřní nastavení. Zatímco všude jinde ve vyspělých hokejových zemích se kouči snaží být hráčům partnery a do jisté míry i kamarády, u nás přetrvávají staré zvyky trenérů diktátorů. To já jsem tady pánem, to já rozhoduju a bude po mým!

Správně by se měl kouč chovat diplomaticky. Řekněme si, co je úkolem trenéra? Zajistit všem hráčům maximální komfort k jejich práci. Zařídit, aby měli veškerý servis k podání maximálního výkonu. Pokud máte Tomáše Rolinka podepsaného, pod smlouvou, tak byste mu měli dát odpovídající prostor a podmínky. To obnáší projevení důvěry, poskytnutí vzájemné komunikace, zpětné vazby, otevřenost, upřímnost jednání. Jedno, zda je hráč členem prvního nebo čtvrtého útoku.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud