Bez šance! Absolutně. Současná Plzeň do Ligy mistrů nepatří | iSport.cz
Radek Špryňar
31. července 2019 • 00:45

Bez šance! Absolutně. Současná Plzeň do Ligy mistrů nepatří

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť se mohlo po bezbrankovém prvním zápase zdát, že by Plzeň mohla vlastní kvalitou zlomit Olympiakos a dostat ho ze hry o Ligu mistrů, byla to strašná mýlka. Těžký omyl. Naprosto naivní myšlenka. Na stadionu v Pireu existovala Viktoria jen v části úvodního poločasu. Jasně, kdyby Patrik Hrošovský za stavu 0:0 uklidil míč do sítě, mohlo to teoreticky vypadat jinak. Jenže se tak nestalo.Výsledek 4:0 ve prospěch řeckého giganta je zcela vypovídající. Konečné skóre vyznívá velmi dramaticky. A zcela upřímně, současná nově se rodící Plzeň nemá schopnosti a dovednosti na to, aby zvládla tak extrémně náročný zápas v bengálském prostředí a proti tak silnému oponentovi.

Trenér Pavel Vrba před utkáním říkal, že pro západočeský klub jde o mimořádně důležité utkání. Jenže to dopadlo mimořádně špatně. Nejhorší zjištění je, že nekompromisní poprava byla zcela zasloužená. Zcela na místě. Přirozená. Nijak náhodná.

Viktoria byla horší ve všech aspektech hry. Vůbec nezvládala bránit standardní situace, vůbec nezvládala zastavovat křídelní hráče, vůbec nezvládala být nebezpečná směrem k soupeřově brance. Za celý zápas nevypustila přímý projektil na svatyni Olympiakosu. Jen samé minusy, samá negativa, množství osobních selhání.

„Musíme se probudit ze snu a žít realitou. Tou je česká liga a pokud možno postup do Evropské ligy,“ pravil na pozápasové tiskové konferenci Pavel Vrba.

Bylo by laciné, byť zřejmě velmi populární, mluvit o ostudě českého fotbalu, nicméně tak jsou rozvrženy karty v Evropě. S Vrbou je nutné souhlasit. Je to kruté, drsné, nicméně naprosto odpovídající realitě.

Dnešní Plzeň patří do Evropské ligy. Nikoliv mezi dvaatřicet nejsilnějších celků starého kontinentu. Ve druhé klubové lize jsou soupeři zhruba stejné úrovně. Postup do základní skupiny je pro ni povinností.

Vše o Plzni čtěte zde>>>

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud