Pánové z Plzně, proberte se! Tohle bylo za hranou slušnosti... | iSport.cz
Radek Špryňar
11. srpna 2019 • 20:37

Pánové z Plzně, proberte se! Tohle bylo za hranou slušnosti...

TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

Porážka 0:2, domácí krach po čtyřiadvaceti zápasech a poprvé od března 2018. Plzeň nevstřelila počtvrté v řadě gól, opět si vytvořila jen minimum stoprocentních šancí. Slovácku stačila k lahodnému vítězství dobrá organizace hry a pár zdařilých brejků. Víc se snažit nemuselo. Viktoria, slušně řečeno, šlape v blátě. Před čtvrteční odvetou třetího předkola Evropské ligy proti Antverpám se ocitla pod dusivým tlakem. A s ním logicky i Pavel Vrba. Dnešní odpudivý výkon však jde především za hráči.

Byť kouč proti Slovácku z pochopitelných důvodů učinil sedm změn v sestavě a na hřiště vypustil nesehranou fotbalovou společnost, není možné, aby hra Viktorie vypadala tak odpudivě a nanicovatě. Nejde ani tak o to, že favoritovi se fotbalově nedařilo. To se stát může, i velké týmy mají výpadky. Ale způsob, jakým mužstvo – především v prvním poločase – pojalo zápas se Slováckem, byl vysoce neprofesionální. Snad až za hranou slušnosti vůči fanouškům.

Tristní, děsivý, nehodný pyšné Viktorie. „V prvním poločase jsme předvedli jeden z nejhorších výkonů za mého působení v Plzni,“ hlesl evidentně zničený až zaskočený Vrba.

S trochou ironie, kdo miluje fotbal starých pánů, musel být po většinu zápasu z výkonu Plzně doslova unešený. Vše se odehrávalo bez pohybu, ve stoje, pomalu, vítězil alibismus.

Fanoušci také bez uzardění produkovanou bídu náležitě ocenili. Tak silný hvizd se z Doosan arény neozýval spoustu let.

Plzeň má čtyři dny na to, aby se sebrala a postavila na nohy. Pořád vlastní know how, jak Antverpy poslat z kola ven. V domácí aréně umí být otravná a soupeře uškvařit. Ale to na hřiště musí přijít profíci, ne grupa volnomyšlenkářských lajdáků.

Vše o Plzni čtěte ZDE>>>

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 0:2. Senzační ztráta favorita, domácí potrápil Petržela

 
Články odjinud


Články odjinud