Češi odčinili výbuch z Kosova. Šilhavý se ale plete, tým charakter neukázal | iSport.cz
12. září 2019 • 17:20

Češi odčinili výbuch z Kosova. Šilhavý se ale plete, tým charakter neukázal

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po porážce v Kosovu zareagoval národní tým tím nejlepším možným způsobem. V Černé Hoře vyhrál poměrně suverénně 3:0, až na patnáctiminutovou pasáž v první půli měl zápas pevně v moci. Vrátil se na druhé místo tabulky a postupové záležitosti má zase pod kontrolou. Trenér Jaroslav Šilhavý pak na tiskové konferenci hovořil o tom, že tým ukázal charakter.Je jistě fajn – a je rozhodně třeba to vážně ocenit – že se mužstvo opravdu vyhrabalo z problémů. Z několika důvodů nebylo v jednoduché situaci. Po tragickém představení v Prištině čelilo tvrdé kritice médií i fanoušků, ve skupině o postup na mistrovství Evropy 2020 si pořádně zavařilo. Ovšem je nutné připomenout, že za trable, do kterých se tým dostal, si mohl jen a jen sám.

A mluvit v tu chvíli o náležité ukázce charakteru, je poněkud nepatřičné a nesprávné pochopení věcí. Samotné slovo charakter je ve sportu strašlivě znesvěcené, nadmíru používané a ztrácí svůj pravý význam. Jinak řečeno: pokud by měl český tým opravdu charakter v tom nejryzejším významu slova, nikdy by nedopustil neodpustitelnou blamáž v Prištině.

Aby nedošlo k mýlce, tady nejde o výsledek. Prohrát se může, ovšem Česko zápas s Kosovem nezvládlo proto, že k němu přistoupilo lehkovážně a s pocitem, že tvrdá práce není zapotřebí. Tak narazilo. Neprofesionální přístup se vymstil, což rozlítilo fotbalový lid v tuzemsku. Nikoliv překvapivá porážka 1:2.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud