Plzeň roztočila ruskou ruletu! Za Krmenčíka nemá náhradu | iSport.cz
Radek Špryňar
31. ledna 2020 • 08:43

Plzeň roztočila ruskou ruletu! Za Krmenčíka nemá náhradu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Střelecké eso už nebude možné v jarním mariáši vytáhnout z rukávu na stůl. Michael Krmenčík se stal ve čtvrtek krátce před půlnocí hráčem Brugg. Plzeň pustila svého pana Spolehlivého ve chvíli, kdy se jí to vůbec nehodí. Vystoupila ze své komfortní zóny. Jde do risku. Dost možná jako nikdy dřív.Viktoria se na transferové burze chovala vždy obezřetně. Hráče nepřeplácela. Spíš přemýšlela hodně dopředu, aby vytipované kusy měla za levno s vidinou tučného výdělku z případného prodeje. A stejně přemýšlela směrem ven. Hráč si povětšinou musel odchod zasloužit, odehrát pár sezon, zasadit se o úspěchy. Takhle Plzeň opouštěl v létě třeba Patrik Hrošovský.

Byť se to tehdy zdálo také jako riskantní krok, Viktoria se na odchod slovenského záložníka dlouho připravovala. Podnikla strategické kroky, dokonale jí vyšla sázka na Lukáše Kalvacha. Rána se rychle zacelila. Jizvy nezůstaly.

V případě Michaela Krmenčíka je ale situace odlišná. Viktoria stojí na prahu nové éry, je cítit, jak se mění a jak se touží změnit. Adrián Guľa přišel s tolik potřebným jiným trenérským pohledem, v určitých aspektech až revolucionářským.

Čtrnáct dní před startem druhé poloviny sezony však zničehonic přišel o své ofenzivní číslo jedna. O zabijáka, o centrálního útočníka v novém systému 4-3-3. O kluka, který za Viktorii téměř v každém druhém zápase skóroval a který u soupeřů budil respekt už jen tím, že byl na hřišti. Slovenskému kouči „zbyl“ Jean-David Beauguel a Tomáš Chorý. Útočníci hodící se spíše do herního schématu Pavla Vrby.

Plzeň roztočila ruskou ruletu. Riskuje.

Sama musí cítit, stejně tak generální manažer Adolf Šádek, že se zachovala proti svému přesvědčení a filozofii, byť citlivý odchod jednoznačně dával smysl. Západočeský klub dostane 169 milionů korun. Poté, co z této sezony chybí v účetnictví zajímavé příjmové položky za účast v evropských pohárech, je taková finanční injekce velice prospěšná.

Jenže Plzeň také nutně potřebuje udržet druhou pozici, odolat tlaku Sparty a zajistit si účast v předkole Ligy mistrů. Pád níž není přípustný. A bez suverénně nejlepšího střelce posledních sezon mohou nastat vážné komplikace, jelikož adekvátní náhradu v širokém kádru Viktorie nevidím.

Nyní je na Guľovi, aby vymyslel funkční řešení. Anebo na Šádkovi. Byť jablonecký boss Miroslav Pelta říká, že Martin Doležal není na prodej, z vlastní letité funkcionářské zkušenosti moc dobře ví, že to není tak úplně pravda...

Výrazně zvýšená aktivita Plzně na přestupovém trhu se dá celkem snadno predikovat.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud