Radek Špryňar
22. února 2024 • 14:16

Manažer? Drtivé fiasko. Fotbal v Česku se řídí sám, Fousek podrazil Haška

Vstoupit do diskuse
58
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ RADKA ŠPRYŇARA | Výběrové řízení na manažera reprezentace skončilo drtivým fiaskem. Nejde o překvapení. Nulový výstup se už několik týdnů čekal. Jen se vše oddalovalo a oddalovalo… Schopnost akce a reakce Petra Fouska a jeho nejbližších ve výkonném výboru je zcela nekompatibilní s tak prestižními funkcemi v největším spolku v zemi. Není to zdaleka poprvé, kdy předseda manažersky naprosto selhal. Opět se ukázalo, že fotbal v Česku nikdo neřídí. Řídí se sám…Jednadvacátého listopadu se Petr Fousek na Strahově posadil za dlouhý stůl před novináře a s neskrývavou hrdostí v hlase pravil, že ustanovil pětičlennou pracovní skupinu, která navrhne nového reprezentačního trenéra a manažera. Zároveň si personální kvalitu orgánu neopomněl pochválit. „Myslím, že ta skupina je složená dobře,“ spokojeně zahlásil.

Šeredně se spletl.

Po třech měsících zoufalého tápání a panického hledání, kdy se přemítalo i o Tomáši Rosickém, vymyslel Fousek a spol. dělení kompetencí manažera mezi trenéra Ivana Haška, technického ředitele Ericha Brabce, vedoucího mužstva Michala Černého a sebe samého.

Jde o bizarní vyústění a obžalobu politicko-manažerských schopností předsedy. Opět. A zase. Není to totiž zdaleka poprvé, co Fousek neuměl přijít

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat
Vstoupit do diskuse
58
Články odjinud


Články odjinud