Dopingový „hříšník“ David Bystroň zase trénuje s Plzní. Dva měsíce před vypršením trestu, poprvé od prosince 2011, si oblékl věci s logem Viktorie, a po boku Horvátha a spol. se zapojil do přípravy českého mistra.
Od klubu dostal druhou šanci. Udělala však Viktoria správně? Neměla se od Bystroně spíš distancovat, když poškodil její jméno?
Jistě, za hloupost se musí platit. Čím je hloupost větší a nebezpečnější, tím tvrdší trest musí přijít. Mám dojem, že dvouletý zákaz činnosti, který vyfasoval, je plně dostačující. Obzvlášť v případě fotbalisty, navíc obránce, kterému bude za pár dnů 31 let, čili čas na to udělat díru „do světa“ je neúprosně pryč.
Krok Plzně je správný i chvályhodný zároveň. Bystroň sice opakovaně tvrdí, že nic zakázaného nepožil, jenže dopingová zkouška byla pozitivní, vinu už mu nikdo neodpáře. Ostrý stín tím pádem padl i na Viktorii, dopingový případ není rozhodně dobrou reklamou.
Bystroň obrovsky zklamal spoustu lidí v klubu, kteří mu věřili, především trenéra Pavla Vrbu, jenž ho vedl od žáků v Baníku Ostrava.
Přesto se k němu Viktoria neotočila zády. Zachovala se vstřícně. A rozumně. Bystroň si druhou šanci určitě zaslouží. Viktorii odváděl dobré služby, byl bezproblémový.
Každý jednou udělá chybu. Myslím, že Bystroň za tu svoji už draze zaplatil.