Světový šampion? On se mezi českými kajakáři vždycky někdo najde | iSport.cz
Romana Barboříková
30. září 2017 • 22:27

Světový šampion? On se mezi českými kajakáři vždycky někdo najde

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tady by byla škoda neparafrázovat známou hlášku. Vodní slalom, konkrétně mužský kajak, je disciplína, kde se o titul pere několik zemí, ale vždy vyhrají Češi. To při posledních čtyřech světových šampionátech platilo třikrát. A pokaždé vyhrál někdo jiný. Nejdřív Vavřinec Hradilek, pak Jiří Prskavec a tentokrát trochu překvapivě Ondřej Tunka. A ostatní kajakáře už to ani tolik nepřekvapuje.Mužský kajak se opravdu za posledních minimálně pět let stal tak silnou českou disciplínou, že se letos přihodila i poměrně zajímavá věc. Stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 Hradilek se nedostal do tříčlenného reprezentačního družstva, které startovalo na probíhajícím mistrovství světa ve francouzském Pau. Nechyběl naopak Prskavec, který měl místo jisté díky bronzu z loňské olympiády v Riu de Janeiro. No a dvojice Tunka a Vít Přindiš zase dokázala, že nereprezentuje jen díky náhodě. Přindiš vyhrál celkové pořadí Světového poháru a na MS byl druhý, Tunka bral v Pau rovnou zlato.

Drzý český styl navíc dokáže diváky zaujmout, napnout a potěšit. Dynamická jízda, milimetrové průjezdy okolo branek. Ano, mnohdy je to o infarkt, ale často to přináší kýžené výsledky.

A ještě jeden bonus navíc. I když jsou kamarádi, čeští kajakáři nic nedarují zadarmo ani sobě navzájem. Chcete důkaz? Podívejte se na výsledek letošního MS, jakou měl Přindiš na vítězného Tunku ztrátu. DVĚ setiny sekundy!!! A to máme ještě většího specialistu na supertěsné výsledky. Jiří Prskavec mladší to umí i o pouhou setinu. Své by o tom mohli vyprávět Hradilek (ME 2016) i Tunka (SP Troja 2016).

A to je přesně ten důvod, proč české kajakáře obdivují nejen doma, ale i ve světě.

Tereza Fišerová na MS v kanoistice vybojovala stříbrnou medaili
Tereza Fišerová na MS v kanoistice vybojovala stříbrnou medaili

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud