Okradený o Zlatý míč? Ronaldo je extrémní příklad hvězdy, která potřebuje ocenění | iSport.cz
7. prosince 2019 • 16:00

Okradený o Zlatý míč? Ronaldo je extrémní příklad hvězdy, která potřebuje ocenění

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

No páni, taky jste to slyšeli?! Hotová krádež. Zase oloupili Ronalda! Vyhlášení fotbalových anket se nesou na mohutném příboji emocí. Hlavně v posledních letech, kdy rozhodování o nejlepšího fotbalistu světa mezi dvojící Lionel Messi a Cristiano Ronaldo opakovaně hrozí rozpoutáním konfliktu planetárních rozměrů mezi zastánci obou géniů v kopačkách. Eventuálně je tu třetí strana, která je unavena ze zautomatizovaného udělování trofejí jednomu z těch dvou a brblá, že by si je přece zasloužil taky někdo jiný. Alespoň pro jednou. Začalo to už v roce 2008, kdy legendární Zlatý míč udělovaný renomovaným magazínem France Football (na čas společně s Mezinárodní fotbalovou federací FIFA) získal do své moci sošný Portugalec. Vzápětí mu ho přebral malý velký Argentinec a další tři roky nepůjčil zpátky, než…

Chtělo by se pokračovat, že takhle to bylo, milé děti, dokud oba neumřeli, kdyby se mezi ně loni přece jen nevklínil Chorvat Luka Modrič. Letos však už zase bylo při starém a králem se stal „pro změnu“ Messi. Už pošesté, rekordně. Pětinásobný vítěz Ronaldo skončil dokonce až třetí, za stoperem Virgilem van Dijkem, jenž s Liverpoolem triumfálně zakončil úžasnou jízdu Ligou mistrů. Za Messim zaostal v hlasování novinářů o pouhých sedm bodů.

Takové skutečně neutěšené poměry a zabedněnost hlasujících nejhůře nesli v Turíně, odkud se ozvalo nesouhlasné troubení jak z klaksonu fiatu v nekončené zácpě. „Zlatý míč měl vyhrát Ronaldo, vždyť je nejlepší na světě. To pořadí je velmi diskutabilní,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Juventusu Fabio Paratici. „Už loni byl Ronaldo o Zlatý míč okraden,“ vydal se do útoku nesmlouvavý stoper Giorgio Chiellini.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud