Akce Guľový blesk! Proč kouče do českého fotbalu uvedl Šádek, a ne „S“? | iSport.cz
7. března 2020 • 04:40

Akce Guľový blesk! Proč kouče do českého fotbalu uvedl Šádek, a ne „S“?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to jako zhluboka se nadechnout čerstvého vzduchu, nabrat ho plné plíce a… Pfff! S novou silou mohutně vydechnout a sfouknout nejlépe všechny překážky, které stojí v cestě. Takovým dojmem působí fotbalová Plzeň, která tuto zimu konečně vstoupila do nové etapy. Do doby po – Pavlu Vrbovi. A znamená to hotovou revoluci. Čistě fotbalovou i kulturní.Nástupem slovenského experta Adriana Guľy se teprve nyní na západě Čech definitivně loučí s fotbalovým dědictvím či odkazem strůjce svých historických úspěchů. Skvostným a zároveň v posledku tíživým. Dosud se od něho nedokázali odpoutat: ať už v době mezi jeho prvním a druhým angažmá vedl tým kdokoli, stejně jako byl Vrbův duch všudypřítomný a každý z jeho nástupců s ním byl poměřován.

„Pavel měl jedno velké a jistě velmi záslužné privilegium, které se nám nedostávalo. A to byla potřebná tolerance a pomoc managementu ve chvíli, kdy se přestalo jen krátkodobě dařit. A bylo jedno, zda jste mistr, nebo na prvním místě v  tabulce. Šel jste,“ shrnul to jeden z aktérů trenérského intermezza Miroslav Koubek.

Jiným neopominutelným faktorem, s nímž musel každý kouč v trenérském intermezzu počítat, byla stará parta v šatně, jakkoli nabývala až mytické pověsti a postupem času se přece jen začala drolit.

Když se Vrba vrátil, uvedl se majstrštykem na úkor zdánlivě posilujících pražských „S“: titulem. Už v úspěšné sezoně, po níž následovala další účast v Lize mistrů a stomilionové zisky, však bylo zřejmé, že herně tým ani nepřiblíží top levelu, který sám nastavil během oslnivé pětiletky. O tom, nakolik za to mohl fakt, že už neměl k dispozici mimořádný kádr nebo že si neuměl poradit s jeho obměnou, lze dlouho debatovat.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud