Akce Guľový blesk! Proč kouče do českého fotbalu uvedl Šádek, a ne „S“? | iSport.cz
7. března 2020 • 04:40

Akce Guľový blesk! Proč kouče do českého fotbalu uvedl Šádek, a ne „S“?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to jako zhluboka se nadechnout čerstvého vzduchu, nabrat ho plné plíce a… Pfff! S novou silou mohutně vydechnout a sfouknout nejlépe všechny překážky, které stojí v cestě. Takovým dojmem působí fotbalová Plzeň, která tuto zimu konečně vstoupila do nové etapy. Do doby po – Pavlu Vrbovi. A znamená to hotovou revoluci. Čistě fotbalovou i kulturní.Nástupem slovenského experta Adriana Guľy se teprve nyní na západě Čech definitivně loučí s fotbalovým dědictvím či odkazem strůjce svých historických úspěchů. Skvostným a zároveň v posledku tíživým. Dosud se od něho nedokázali odpoutat: ať už v době mezi jeho prvním a druhým angažmá vedl tým kdokoli, stejně jako byl Vrbův duch všudypřítomný a každý z jeho nástupců s ním byl poměřován.

„Pavel měl jedno velké a jistě velmi záslužné privilegium, které se nám nedostávalo. A to byla potřebná tolerance a pomoc managementu ve chvíli, kdy se přestalo jen krátkodobě dařit. A bylo jedno, zda jste mistr, nebo na prvním místě v  tabulce. Šel jste,“ shrnul to jeden z aktérů trenérského intermezza Miroslav Koubek.

Jiným neopominutelným faktorem, s nímž musel každý kouč v trenérském intermezzu počítat, byla stará parta v šatně, jakkoli nabývala až mytické pověsti a postupem času se přece jen začala drolit.

Když se Vrba vrátil, uvedl se majstrštykem na úkor zdánlivě posilujících pražských „S“: titulem. Už v úspěšné sezoně, po níž následovala další účast v Lize mistrů a stomilionové zisky, však bylo zřejmé, že herně tým ani nepřiblíží top levelu, který sám nastavil během oslnivé pětiletky. O tom, nakolik za to mohl fakt, že už neměl k dispozici mimořádný kádr nebo že si neuměl poradit s jeho obměnou, lze dlouho debatovat.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud