Nezmarův rozchod se Slavií byl nutný, ale uškodí všem. I Trpišovskému | iSport.cz
29. srpna 2020 • 13:15

Nezmarův rozchod se Slavií byl nutný, ale uškodí všem. I Trpišovskému

Vstoupit do diskuse
14
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Baník - Pardubice: Zajíc doklepl Azevedův bochánek do sítě, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ ŠTĚPÁNA FILÍPKA | Byl to evergreen, který se po pár měsících vždy vrátil na vrchol hitparády. Byť o to nikdo moc nestál. Že je to protimluv? Ano, ale takhle se odvíjel příběh Jana Nezmara v pražské Slavii.Poté, co se po několika peripetiích uzavře, ho možná nejvýrazněji provází pocit úlevy – na všech stranách. Úlevy s určitým napětím bublajícím pod pokličkou vřelých slov na rozloučenou. I to může vypadat jako paradox, vždyť sportovní šéf a Slavia společně dosáhli kolosálních úspěchů. Jenže tenhle fotbalový svazek měl už dávno po sezoně.

Odcházení Jana Nezmara se nepříjemně táhlo a nikomu to neprospívalo. Hovořilo se o něm dlouho v zákulisí, na veřejnost se však nic dostat nemělo. A boss Jaroslav Tvrdík, jehož ústy Slavia výhradně hovoří, se toho držel skutečně poctivě. Až na srpnové předsezonní tiskové konferenci už nemohl zastírat, že se blíží rozuzlení. Do té doby z informací o tom, se v Edenu děje, vybíral jen některé, aby problém bagatelizoval, nebo zúžil pozornost jen na jeho část. Na druhé straně mu samozřejmě slouží ke cti, pokud bral někdy ohled na Nezmarovy soukromé starosti.

Tuto linii nelze opomenout. Tou hlavní, kterou Tvrdík nehodlal připustit, jsou však zásadní rozpory v pohledu na celkovou strategii klubu, jeho řízení a finanční politiku. Tvrdík to až ve finále Nezmarova působení eufemisticky popsal slovy „Honza má své vize…“ Nezmar sám to v březnu v Právu formuloval určitěji: „V Edenu jsem dva roky a čtvrt. A vůbec nebyl prostor to uchopit, jak bych si představoval…K systematickému procesu budování klubu jsme se vůbec nedostali.“

Bývalý manažer Slavie Jan Nezmar před derby
Bývalý manažer Slavie Jan Nezmar před derby

Dovedeno do absurdna, znamenalo by to, že nebývalý sukces Slavie přišel vlastně jakoby Nezmarovi navzdory. On sám o tom mluvil jinak: přišel předčasně. Klub na něj nebyl připraven tak, aby ústrojně zapadl do příběhu, který si se Slavií spojil.

Společným jmenovatelem Nezmarových „vizí“ bylo přesvědčení, že se nemůže vymanit z

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
14

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud