TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podzimní část soutěže je u konce. Plzeň vede ligu s obrovským náskokem, který nejde promrhat. Čtrnáct bodů čtrnáct kol před koncem je neskutečně luxusní postavení. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, Viktoria v současné pohodě a nastavení všech lidí v klubu, by na jaře neměla mít problém. Vše směřuje k přímému postupu do Ligy mistrů a každý si umí spočítat, co to pro český klub znamená. Spoustu finančních prostředků. Mám dojem, že ani případný odchod některé z opor by týmu Pavla Vrby neuškodil. Na podzim se nejvíce ukázal Michael Krmenčík. V jednom ze svých předchozích příspěvků jsem poukazoval na jeho zakončení z prvního dotyku. Proti Jablonci to opět předvedl. Nejen při druhé brance, kdy míč do sítě uklidil přesnou ranou k tyči, ale i při úvodním gólu. Přebral míč od Daniela Koláře a v náběhu levačkou zakončil k tyči. Perfektní moderní akce.

Kdyby Krmenčík v zimě Plzeň opustil, což ovšem dle vyjádření představitelů v klubu asi nehrozí, jsem přesvědčený, že by ho Viktoria uměla nahradit. V záloze má především Jakuba Řezníčka, který je podobným typem fotbalisty. I on se umí prosadit a dát branku. Vůbec bych se toho nebál. Viktoria hraje suverénně nejlepší fotbal u nás. I když na evropské scéně to někdy nebylo úplně ono a především v defenzivní činnosti se nevyvarovala chyb, postoupila do jarní fáze Evropské ligy.

Plzeň je pod Pavlem Vrbou týmem s vynikajícími křídly, jež v ofenzivě podporují krajní obránci. Ať na jedné straně David Limberský, tak na druhé Radim Řezník. Je logické, že tak útočně laděné mužstvo v některých fázích utkání může mít vzadu starosti.

Pokud bych vedl tým proti Plzni, určitě bych se soustředil na dokonalou organizaci hry s akcentem právě na krajní prostory. Zde musí dojít ke zdvojování a součinnostech při bránění, jinak se suverén HET ligy nedá ubránit.

720p 360p
Plzeň - Jablonec: Kolář trefil tyč, Krmenčík propálil všechny a Plzeň vede 2:0

Co je pro mě největším zklamáním soutěže? Jednoznačně výkony Sparty a také Mladé Boleslavi. Právě oba kluby se potkaly v posledním zápase podzimu. Letenským pomohly dva rychlé góly. Oba padly po výborných centrech ze stran. Stejně tak i třetí gól. Pokud se situace z křídelních prostor zahrají kvalitně, jsou pro obranu strašně nebezpečné. Hře Sparty rozhodně prospěly výkony Eldara Čiviče a Srdjana Plavšiče. Oba jsou to mladí hráči, na soupeřově půlce dovedou být silní. Přesně takové typy v klubu potřebují.

Mladá Boleslav chvílemi slušně kombinovala, ale směrem k brance Sparty nebyla schopná dohrát žádnou akci. Navíc má obrovské problémy v obraně, obdržela devětadvacet branek. To si takové mužstvo s tak silným zázemím nemůže dovolit.

V tomto utkání došlo také k premiérovému použití videa v naší lize. Určitě je to dobrá věc, technologie jdou dopředu, zavedení takové pomůcky soutěži jen prospěje. Hodně sleduji italskou ligu, kde je videorozhodčí v permanenci každou chvíli. Jen si nemohu odpustit poznámku, že použít video pouze v jednom utkání je nešťastné. Pak to narušuje regulérnost soutěže, někdo si může připadat mezi rovnými rovnější. Všichni přece chceme, aby takovou možnost měly všechny kluby ve všech zápasech.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze